Animefest

Animefest už se blíží!

3. 5. 2023
Zdroj náhledu: Plakát Animefest 2023, autor Jiří Kůs:

Už o víkendu od 5. do 7. května se na brněnském výstavišti uskuteční osmnáctý ročník oblíbeného festivalu Animefest. Jeden z největších českých festivalů popkultury (na Comic-Conu Prague jsme také byli) už dávno rozšířil záběr mimo japonskou kulturu. I letos nás čekají také české animované filmy, hromady, ale skutečně hromady kostýmů a zábavné poučné přednášky. K vidění bude i česká a zahraniční umělecká tvorba a několik soutěží.

Jedním z nejznámějších návštěvníků letos bude choreograf bojových scén filmu Kill Bill Tecuró Šimaguči. Ten vystoupí i se samurajským vystoupením svého souboru Kamui (což je v překladu Božská síla a to je boží!). Vystoupí také japonská zpěvačka Mika Kobajaši, jež se věnuje kromě své vlastní kariéry i anime. Její živé vystoupení z anime Attack on Titan neboli Shingeki no Kyojin si můžete pustit v přiloženém videu a připravte se rovnou na husí kůži!

Kromě umělců přijedou samozřejmě i cosplayeři včetně světoznámé Yayi Han. Ostatně cosplay je tradičně jedno z velkých témat Animefestu a jako každý rok se během festivalu uskuteční soutěže o hodnotné ceny, po nichž ti nejlepší mohou postoupit i do mezinárodního finále. Konkrétně budou reprezentovat Českou republiku v soutěži European Cosplay Gathering v Paříži a Tournament of Champions ve Vídni. Po celém výstavišti poté najdete program zabývající se asijskou kulturou, historií, moderní technikou, hry, workshopy a spoustu dalšího. Takovou perličkou je, že se vás pokusí naučit základy japonštiny. V areálu budou také ukázky bojových umění či šermu, k-pop tance, umělecké galerie, prodejní stánky se suvenýry, deskové a karetní hry, PokéTour, včetně burzy karet a binga, a samozřejmě LanCraft herna. Jednoduše řečeno, tuna zábavy, hromada zajímavých akcí a především poznáte lidi, kteří mají rádi to co vy, tak na nic nečekejte a vzhůru na Animefest!

Zdroj: Ilustrační fotografie: Animefest 2022, autor Filip Blažek

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.