Need for Speed Underground 2 Remake

Fanouškovská předělávka Need For Speed: Underground 2 vypadá úchvatně

10. 5. 2022
 

Bezpochyby jeden z nejúspěšnějších dílů série, Need For Speed: Underground 2, byl modderem Ivanem Novozhilovem přepracován v Unreal Enginu 4. Výsledek je naprosto úchvatný.

Na remake některého ze starších her Need For Speed, či dokonce na zcela nový Underground, čeká jistě mnoho zarytých fanoušků série, a i já mezi ně dlouhodobě patřím. Přece jen, ve své době zažila závodní série Need For Speed, díky dílům Need For Speed: Underground a Underground 2, svá nejlepší léta a právě toto byly ty ikonické hry, které celou sérii proslavily. Na úspěch dále navázal i Need For Speed: Most Wanted z roku 2005. Od té doby ovšem vidíme spíše nestabilní období, a kvůli nevalné kvalitě některých, zvláště posledních projektů, možná až černé časy, kdy už tato série není tím, co známe z minulosti. Jestli by tak eventuální Underground 3 dokázal reputaci napravit, je otázkou, rozhodně by ale nový díl, navazující na Underground 2, nebo alespoň remake některého ze starších, uvítalo mnoho fanoušků.

Na jednom takovém pracuje Ivan Novozhilov, jenž na svém kanále, 2Unreal4Underground, zveřejnil přibližně jedenáct minut dlouhou ukázku, v níž se s jedním závodním autem projedeme uličkami ikonického fiktivního města Bayview. Bohužel, tato předělávka, vytvořená v Unreal Enginu 4, je čistě fanouškovským projektem, který si momentálně nemůžeme nikde stáhnout a vyzkoušet. Nezbývá nám tedy zřejmě nic jiného než se kochat zmíněnou ukázkou a doufat, že se společnost EA v budoucnu pro oficiální remake či zcela nový díl rozhodne sama.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.