festival tycoon nahled

Festival Tycoon – virtuální letní zábava

7. 11. 2021
 

Představte si, že festivalová sezóna je právě v plném proudu, všichni se dobře baví. Spousta zábavy, dobré hudby, jídla, pití a kamarádů. Zkrátka ty pravé letní festivaly, tak jak se na ně mnoho z nás celý rok těší. Ale přemýšleli jste někdy nad tím, co všechno obnáší organizace takových akcí? Simulátor Festival Tycoon vám to všechno předvede v plné parádě.

festival tycoon company

Společnost s.r.o.

Jako první si ve Festival Tycoon budete muset vytvořit váš korporát, se kterým budete vysněný festival organizovat, a hned poté se už může začít budovat. Tedy ono to asi napoprvé nebude tak snadné, naštěstí si ale můžete zapnout tutorial. Alespoň mně se u prvního pokusu o festival celkem hodil. Jasně krok za krokem bylo vysvětleno, co vše musím určitě koupit, zařídit, objednat… Opravdu u každého úkolu je i videonávod, kde vše najít a nastavit. Věřte, že minimálně na první dva průchody toho totiž budete hledat a nastavovat celkem dost.

Ono sice něco stavět je krásná a zábavná činnost, nicméně taky to obvykle něco stojí. Většinou tedy peníze, které, jak asi víte, nerostou na stromech. A čím víc zábavy chceme, tím víc jich na to budeme potřebovat. Sehnat dobré kapely a splnit všechny jejich požadavky nás bude stát další peníze… S tím by nám možná mohli pomoct sponzoři, ale ti to asi taky nebudou dělat jen z dobroty svého srdce a budou požadovat alespoň dobré promo. Nebo třeba konkrétní kapelu či hudební žánr. A nebo všechno dohromady a ještě něco k tomu. Je to prostě tycoon business kolotoč se vším všudy a sehrát všechna kolečka v soukolí manažerské simulace tak, aby byli opravdu všichni spokojení, bude občas nelehký úkol. V tomto umí Festival Tycoon občas trochu potrápit.

Stany sem, fast food támhle

Dobře. Máte už tedy nějaké peníze, máte taky ale nějaké závazky. Ty vám naštěstí pomohou z velké části pokrýt „must-have“ festivalové prvky, jako jsou vstupní brány, stage a další reklamní plochy nejrůznějších velikostí. Všude tam mohou vaši sponzoři umístit svoji reklamu a to je to, co po vás primárně požadují (nemyslete si, jen u jejich proma to většinou nezůstane). Nesmíme ovšem při budování zapomenout ani na běžné návštěvníky, které zajímá samo sebou hlavně zábava. Nicméně taky budou občas potřebovat spát a jíst. Musíte pro ně tedy vytyčit stanové městečko a zařídit, aby měli místo, kde mohou provést hygienu. A čím se asi budou bavit, když zrovna nebudou poslouchat kapely? Dobře, můžete tedy zařídit různé aktivity. Stánky s aktivitami nebo i jídlem a pitím budete mít na výběr několik v různých kvalitách (a v odpovídajících cenových hladinách). Můžete si tak tímto způsobem získat lepší úroveň festivalu a vykouzlit vašim návštěvníkům lepší náladu. A každá spokojenost se počítá, nejen vydělané peníze.

Lehce omezený hudební festival

Přestože je hra zaměřená na tvorbu hudebních festivalů, někomu by se možná mohlo zdát, že výběr hudebních žánrů je celkem omezený. Mně osobně výběr stačil, na nějaké častější hraní to je ale zkrátka málo a za chvíli se vám hudba oposlouchá.

Z uvedených žánrů si však stejně budete muset najít a zaplatit dostatek kapel, abyste zaplnili program festivalu. Bude vás přitom opět provázet nejrůznější množství ukazatelů a požadavků jednotlivých kapel, se kterými jste už podepsali smlouvu. Takže jste opět zpátky u toho, jak to celé seřídit, aby byli opravdu všichni spokojení.

Po grafické stránce Festival Tycoon taky není prvotřídní šlágr na úrovni áčkových titulů, nicméně jednoduchý a roztomilý design rozhodně neurazí a více méně odpovídá i pořizovací ceně kolem 10 € na Steamu.

Není všechno jenom růžové

Celkově je Festival Tycoon dost barevná záležitost, nicméně v pastelových odstínech vám to oči asi úplně nevypálí. Bohužel ale není všechno jenom růžové a je vidět, že hra by ještě zasloužila nějaká vylepšení. Velmi často mi padal obraz a občas se někde zaseknul panáček. Hra i obsahuje bug report a má zkrátka ještě své mouchy, které by potřebovaly dotáhnout, je proto dobré je určitě nahlašovat.

Taky jsem byla trochu zklamaná z toho, že každý jeden festival si můžete uložit v průběhu hry jenom jednou. Obzvlášť pokud hra není zatím na 100 % stabilní, může občas jeden špatně vyplýtvaný save bolet. Tak snad se dočkáme potřebných úprav.

Milovníci mikromanagementu budou rozhodně nadšeni, na běžného hráče toho všeho může být ve Festival Tycoon trochu moc. Hra ještě není technicky úplně vyladěná, věřím ale, že tohle by se mohlo časem zlepšit. Potenciál hra má, ale zatím je spíš ubíjen právě ze strany technických nedostatků.


Recenzi pro Gaming Professors napsala Adéla Vránová.

Klady
 • cena
 • hratelnost
Zápory
 • málo hudebních možností
 • pouze jeden save během jednoho kola
 • mnoho technických nedostatků
Platforma PC
 • Datum vydání 04.05.2022
 • 0.0

  Doporučujeme

  Gaming Professors

  Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.