LEC - winter 2024

G2 vyhráli LEC, produkce stagnovala

19. 2. 2024
Zdroj náhledu: Riot Games

Letošní split první poloviny roku byl rozdělen z jedné části na dvě – zimní a jarní. Zatímco jarní část nás teprve čeká, zimní máme už za sebou. Vítěznou trofej vyhráli největší favorité turnaje – G2 Esports. Ve finále nastoupili proti španělské sestavě týmu MAD Lions KOI, kde v sérii na tři vítězné hry skončili s výsledkem 3-1. Nejlepším hráčem finálového zápasu se stal toplaner narozený v Německu BrokenBlade. Vítězný tým si tak kromě pěticípé trofeje odnáší jistý postup na druhou nejprestižnější esportovou akci – MSI 2024. Prozatím si hráči mohou odpočinout. Jarní split se však spustí již za několik dní. Přesněji řečeno už 9. března. Rozpis hráčů jednotlivých týmů ještě není potvrzen. Proto se také může stát, že nás překvapí záměna některých hráčů.

Zatímco týmům se dařilo, evropská produkce se svými výkony chlubit úplně nemůže. Na začátku zimního splitu byly hry často pozastavované z důvodu technických poruch. Před třemi týdny bylo oznámeno třem čtvrtinám produkce ze dne na den, že končí. Během přenosu posledního zápasu přišel další kolaps, kdy měl stream na Twitchi krátký výpadek. Jak se s tím produkce vypořádá v příštích dnech, je jen těžko předvídatelné. Technické poruchy se během zápasu objevují celkem často. Doufáme tedy, že se kvalitu streamů podaří zlepšit.

Jak jsou na tom naši?

S českých zástupců se nejlépe dařilo českému midlanerovi Humanoidovi, který to s týmem Fnatic dotáhl na čtvrté místo. Další zástupce Matyáš „Carzzy“ Orság skončil se svým týmem Team Vitality na šestém místě. Mimoto se dostalo i na tým, ve kterém hrají Češi rovnou dva – Patrik a Jackies. Jedná se o tým GIANTX. Ti se zasloužili o osmé místo. Jak bude vypadat sestava týmů na jaře, zatím ještě není jasné. Doufáme však, že český otisk se v evropské lize neztratí a hráčům budeme nadále fandit.

Anežka Ebrová

Anežka je hráčka již od dětských let. Její vášeň propukla již na základní škole díky školním počítačům, kde ztrácela pojem o časoprostoru. Mezi její první herní lásky patří série Half-Life. No a jak se říká, stará láska nerezaví. Hry od Valve prostě zbožňuje stejně jako střílečky a skákačky. Mezi její další koníčky patří hlavně sport, cestování, knihy a deskovky. Avšak její láskou zůstávají vždy hry, stejně jako pivo - tanková Plzeň 12° středně vychlazená.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.