Moje kavárnička: Piece of Cake – rozšíření k deskové hře

Moje kavárnička se dočká dortíkového rozšíření Piece of Cake

19. 2. 2024
Zdroj náhledu: Blackfire

Moje kavárnička se pro řadu hráčů stala překvapením loňského roku. Nenápadná hra s velice příjemnou cenovkou v sobě ukrývala příjemně stresující rodinnou logickou záležitost se spoustou nepřímé interakce a naprosto famózním zpracováním. Nelze se tedy divit, že se její autoři již rozhodli přijít s rozšířením. I já v recenzi na Moji kavárničku pěla ódy a moc mě těší, že u nás dosáhla velkého prodejního úspěchu. A ještě více mě těší, že vydavatelství Blackfire nám slíbilo v češtině rozšíření Moje kavárnička: Piece of Cake přinést. 

Moje kavárnička je deskovou hrou pro 2–4 hráče od 8 let, kterou vytvořil Euijin Han a ilustroval Siwon Hwang. Vyšla pod křídly korejského studia Korea Boardgames, které nám přineslo i Čtyři zahrady nebo Lovce relikvií. Na přibližně 30 minut se v ní stanete baristou a pokusíte se vyřídit co nejvíce objednávek zákazníků. Ti však nebudou čekat na svoji kávu navždy. Pokud si nepospíšíte, zákazníci vám utečou a vy za špatnou reputaci dostanete záporné body. 

Rozšíření Moje kavárnička: Piece of Cake do hry přináší nová vylepšení, nové nápoje, dortíky a dortíkové karty. Nová vylepšení jsou tři, a pokud s rozšířením hrajete, můžete si namísto čtyř různých vylepšení pořídit až pět. Jedno z nich vám například umožní odložit si několik ingrediencí na později a nemusíte tak o přebytky přijít. 

Karty z rozšíření mají odlišnou zadní stranu, a pokud si dobíráte novou objednávku a na vrchu dobíracího balíčku se ocitne karta z rozšíření, na objednávku musíte umístit dortík. Jakmile takovou objednávku splníte, získáte za to dortíkovou kartu, která vám dá různé bonusy. 

S rozšířením je prý obecně jednodušší získávání ingrediencí a získávání i plnění objednávek, přitom ale hra není o moc složitější. Piece of Cake tak vypadá jako nutnost pro všechny milovníky Mojí kavárničky. Dočkat bychom se měli snad na podzim.

Zdroj: Blackfire

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.