Gal Gun Double Peace!

Gal*Gun Double Peace! – donuťte animované slečny křičet slastí

17. 12. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Zní vám to již z názvu jako nějaká úchylárna? Částečně tomu tak opravdu je. Hratelnost je šílená, stejně jako celý pohled na hru. Tvůrci údajně stvořili titul především pro tzv. hikimori, tedy typ lidí, kteří se vyhýbají jakémukoliv sociálnímu kontaktu a jsou nejraději zavření ve své jedinečné domácí věznici o čtyřech stěnách s honosnou přezdívkou byt. Prakticky je to pojem pro každou hlavní postavu anime žánru isekai. Hru vytvořili Inti Creates a k nám se dostala její verze pro Nintendo Switch. Všem hráčům doporučuji, hrajte ji sami doma, nebo alespoň mějte tu slušnost mít sluchátka na uších při užívání veřejného dopravního prostředku.

Komediální prvek je hlavní faktor celé hry

Ocitnete se v roli mladíka Houdaie, který je japonským středoškolákem. Je nesvůj, nesmělý a zvládá mluvit jen s pár dívkami, ale je spokojený, víceméně. Jednoho dne si jej vyhlédne modrovlasá andělka Ekoro, která se rozhodne do něj nastřelit trošku sex-appealu, aby už nebyl osamocen. Ve chvíli, kdy ho do něj chce napálit, spatřuje démona a rozhodne se raději přivolat na pomoc zkušenější bohyni. Démon má očividně stejný cíl jako ona. Bohyně jí moc neporadí, rozhodne se proto démona zastavit a zastřelit. Pistole však spustí naplno a místo démona střelí do Houdaie tolik lásky, že chudák mladík se stává silným magnetem na každou slečnu v okolí a ty po něm nyní jdou jako včely po medu.

Hra vás následně okamžitě seznámí s hlavním herním prvkem. Musíte „střílet“ do dívek, abyste je nějakým způsobem uspokojili a ony vám následně daly pokoj. Střílíte do čtyř míst: hlavy, hrudníku, boku a nohou. Jiná místa na odstřel vám nabídnuta nejsou. Naštěstí se brzy objeví andělka Ekoro a vysvětlí, že po vás nepůjdou jen dívky, ale brzy i chlapi a zvířata. Jediná cesta, jak se toho zbavit, je, abyste do jednoho dne našli svou dívku snů.

Zdroj: Igdb.com

Co v Gal*Gun Double Peace! tedy dělám?

Doslova střílíte na všechny strany feromony, které dovedou každou dívku k něčemu, co se dá nazvat anime orgasmus. Zvláštní na vaší střelbě je samotná feromonová pistole, která má i funkci zoom. Kdykoliv na nějakou dívku, která se rozhodne Houdaie pomilovat, zamíříte, vidíte i její spodní prádlo. Poté je tu ještě režim Doki Doki.

Jedná se o supersilný útok, při němž musíte klikat na ikonky na těle dívek, dokud nevybouchnou (rozumějte nezakřičí) v extázi. Ohledně hratelnosti neděláte nic jiného. Hra se víceméně dá srovnat se zombie apokalypsou, když na vás běží zombíci a vy se je snažíte postřílet, abyste přežili. Tady ale přivádíte dívky k orgasmu, abyste se dostali ke své milované. Je to romantické? Ani náhodou, protože to hekání je úplně šílené.

Hra se rozhodla spíš posunout hranice mezi žánry ecchi a hentai, tedy něčím na pomezí lehké erotiky a kreslené pornografie. Tato kombinace voyeurismu a školního prostředí je naplnění spousty erotických fantazií a některé herní scény rozhodně nemohou nechat herní publikum v klidu.

Zdroj: Igdb.com

Je to satira, nebo je to dráždivé?

Touto otázkou jsem se zabýval po celou dobu hraní, protože je Gal*Gun Double Peace! úplně primitivní a útočí na základní pudy každého hráče. Příběh je fajn, plný anime komediálních prvků, hra docela i ubíhá. Dohrát se dá krásně do pěti hodin a možná ani to ne. Nabízí dokonce i více konců, což je něco, na co jsem přišel náhodou díky internetu. U vyvolených dívek získáváte sympatie a náklonnost a podle toho si vlastně i určujete, s kým skončíte. Pokud bude mít ukazatel náklonnosti alespoň 50 % nebo vyšší, ale zároveň bude nižší než 75 %, budete mít happy end. V každém případě pod 50 % náklonnosti budete mít špatný konec, jednoduché.

Je asi jasné, na koho je hra cílená – jsou to skutečně osamělí muži nebo puberťáci. Ideální hra je to především pro fanoušky japonských lechtivých seriálů. Slouží i jako ukazatel určité anime kultury a japonské kultury obecně. Hudba je děsná a vše přehluší hekající dívky, je snazší si pustit hentai jako podklad než celou dobu poslouchat hru.Dostáváme se k tomu, jak Gal*Gun Double Peace! vypadá. Sakra dobře. Grafická stránka hry je vychytaná. Animovaná grafika s hromadou různorodých dívek je fantastická a také zoom z vaší pistole, který odhaluje skoro celé nahé ženské tělo, je skvěle provedený a detailní. V tomto případě se nedá vyčíst vůbec nic.

Problémem asi je, že si můžete Nintendo Switch brát úplně všude. Jenom nevím, jestli například ve vlaku chcete střílet do hekajících dívek. Na stranu druhou, je to RPG se spoustou různých zakončení, což je důvod se ke hře minimálně párkrát vrátit. Ostatně to není vůbec nic těžkého, si ji projít.

Zdroj: Igdb.com

Možná si z toho beru jenom hekání a erotický podtext, ale Gal*Gun Double Peace! nemá nic co jiného nabídnout. Příběh je sice fajn, ale jedná se o každodenní animované klišé. Postavy jsou upištěné a místy i otravné. Hratelnost je bohužel až moc jednoduchá a repetitivní, ale alespoň zaměřování na Nintendu funguje parádně a není s ním žádný problém. Grafika je povedená, protože vidíte i to, co nechcete. Jen musíte být přímo cílová skupina hry, jinak nevím, koho by vůbec dokázala zaujmout.

Klady
 • skvělá grafika
 • jednoduché ovládání
 • snadné na pochopení
 • více konců
 • RPG prvky
Zápory
 • je to na hranici kresleného porna
 • spousta, ale spousta hekání
 • mizivá hudební podložka
 • klišé anime příběh
Platforma PC
 • Datum vydání 27.09.2016
 • 0.0

  Doporučujeme

  Patrik Klicman

  Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.