Galileo Galilei Luna náhled

Galileo Galilei: Luna přináší nové výzvy z měsíční oblohy

24. 5. 2025
Zdroj náhledu: Pink Troubadour, ChatGPT

Tomáš Holek, oceňovaný autor strategických her jako Čajová zahrada nebo SETI, přichází s prvním rozšířením ke své úspěšné hře Galileo Galilei. V základní hře jsme se vžili do rolí renesančních astronomů a soupeřili o to, kdo jako první pronikne do tajů noční oblohy. V rozšíření Galileo Galilei: Luna od českého studia Pink Troubadour nastal čas namířit dalekohledy k Měsíci – nebeskému tělesu, které v 16. století podněcovalo zvědavost vědců i filozofů.

Galileo Galilei: Luna a noví astronomové

Rozšíření přináší do hry zcela nový herní prvek – samotný Měsíc jako pozorovatelný objekt. Ten hráčům nabídne nejen nové možnosti bodování, ale i prostor pro hlubší strategické rozhodování. Stejně jako Galileo kdysi otřásl představou o dokonalosti nebes tím, že odhalil krátery a pohoří na měsíčním povrchu, budete i vy zpochybňovat zažité teorie a posouvat hranice vědění.

Do hry vstupují čtyři noví hratelní astronomové, z nichž každý přináší jedinečné schopnosti a dále rozšiřuje variabilitu herního zážitku. Pokud vás už základní čtveřice Galilei, Kepler, Bruno a Koperník zaujala svou asymetrií, připravte se na další výrazné změny herních stylů. Tentokrát v podání trojice ženských hvězdných hrdinek – Marie Cunitz, Elisabeth Hevelius a Sophie Brahe. Tuto trojici doplňuje neméně slavný Isaac Newton.

Další výraznou novinkou jsou mocní inkvizitoři, kteří přinášejí výzvy, ale i mimořádné odměny pro ty, kteří je dokáží přesvědčit o správnosti svého bádání. Tato mechanika navazuje na již zavedený systém výslechů a sklepení a dává mu nový rozměr. Hráči nyní mohou s inkvizitory pracovat nejen jako s hrozbou, ale i jako s příležitostí.

Zdroj: Michal Peichl

Vizuální stránka s podpisem Michala Peichla

Vizuální stránka rozšíření opět nese podpis ilustrátora Michala Peichla. Jeho kresby jsou nejen tematicky precizní, ale i výtvarně podmanivé, což bylo již v základní hře jedním z největších lákadel. Rozšíření tak přirozeně zapadá do světa, který si hráči oblíbili nejen pro jeho mechanickou hloubku, ale i atmosféru.

Rozšíření Galileo Galilei: Luna si klade za cíl ještě více prohloubit tematické zasazení hry a nabídnout nové možnosti, jak objevovat zákonitosti vesmíru. Pokud vás bavilo kombinování barevných kostek, pohyb dalekohledem po akčním rondelu nebo přesvědčování inkvizitorů o vaší nevinně, připravte se – Měsíc vás bude zkoušet ještě více.

Zahraniční distribuci rozšíření má na starosti opět studio Pink Troubadour. Vydavatelství REXhry, které přineslo základní hru v českém jazyce, se zatím k lokalizaci rozšíření nevyjádřilo. My však doufáme, že na nás nezapomene a i tentokrát nám dopřeje plnohodnotný český zážitek.

Aneta Řezníková

V dětství ji od počítače neodtrhl ani hlad – buď ujížděla v Need for Speed, plnila mise v GTA San Andreas, nebo budovala mafiánské impérium v Mafii. Na vysoké ale vyměnila monitor za stůl plný přátel a propadla kouzlu deskových her. Od prvních partií Osadníků z Katanu a Carcassonne se ponořila do světa hraní naživo, kde se místo klikání hází kostkami a vyjednává se tváří v tvář. Jakmile ale herní doba přesáhne tři hodiny, mizí rychleji než tah v real-time strategii. Jinak se ale nezalekne téměř žádné partie.

Sledujte nás:

© 2025 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.