Gibbous - A Cthulhu Adventure – úvodka 2

Gibbous - A Cthulhu Adventure – divná kniha a kočka

6. 2. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

Vytvořit jedinečnou adventuru není ani dnes žádná procházka růžovým sadem. Vymyslet navíc zajímavou zápletku, která by hráče připoutala ke hře od začátku až do konce, může být skutečný oříšek. Vývojáři ze Stuck In Attic se pro svůj příběh inspirovali povídkami od H. P. Lovecrafta, jak se dá mimochodem odvodit z názvu samotné hry. Čeká vás poměrně bláznivá cesta s poutavým příběhem. Gibbous - A Cthulhu Adventure vám nabídne šílenou jízdu, trochu vybíravou kočku a rap battle se samotným Vladem.

Gibbous - A Cthulhu Adventure – někdo narazil

I jednou rukou...

Gibbous - A Cthulhu Adventure  je point-and-click adventura. K ovládání vám tak postačí pouze myš a mezerník (zvládnete to i bez něj). Nečekejte zde tedy nic převratného, co se herních mechanik týče. Naopak mile překvapit může skvělý dabing, vizuální zpracování, velmi dobře napsané dialogy, u kterých občas vaše koutky zacukají, jindy se budete za břicho popadat. Hra je kompletně dvourozměrná a svou pozornost budete upírat především na krásně barevnou grafiku s plynulými animacemi a dialogy. Nebyla by to však adventura bez nějakých těch logických puzzlů a hádanek. Najdete je sice jen zřídka, ale jejich vyřešení není jen tak. Mnohdy se zaseknete na několik minut, běháte sem a tam a hledáte jakékoliv vodítko. Že jsou puzzly trochu náročnější, může být jen subjektivní pocit. Přesto nebrání plnému soustředění se na hlavní úkol – vyřešit všechny záhady, co se Necronomiconu týče.

Jedna divná kniha a spoustu problémů

Okolo Necronomiconu se v podstatě točí celá hra. Detektiv Don R. Ketype se vydává do města Darkham, aby Necronomicon našel. Záhy zjistí, že není jediný, kdo o tuto mýtickou knihu jeví zájem. Místní kult na ni má taktéž spadeno a je připraven udělat doslova cokoliv, aby knihu dostal do svých rukou. Mladý knihovník Buzz Kerwan je ve špatný čas na špatném místě. Nejen, že je svědkem únosu detektiva, ale nešťastnou náhodou se mu Necronomicon podaří najít. Tak začíná nekonečná spirála událostí, které obrátí jeho dosavadní život naruby. Že je Buzz v maléru a že má ve svých rukou něco mocného zjistí až tehdy, když začne knihou listovat a přečte krátký, namátkou vybraný, úryvek. V tomto bodě vše začíná – kočka Kitteh začne z ničeho nic mluvit a kult vám šlape na paty. I když je Kitteh vaším mazlíčkem už několik let, o to více si vůči vám nebere servítky. Právě rozhovory Buzze a Kitteh jsou jedny z nejvtipnějších v celé hře.

Ketype, Buzz a Kitteh

Atmosféra má být možná místy děsivá a strašidelná, ale krčit v koutě se rozhodně nebudete. Vtipné dialogy a scény rázem vyženou všechen strach i z té nejtemnější uličky. Díky velkému množství rozmanitých lokací a novým postavám v nich, budete děj hltat. Vaše pozornost bude testována hledáním skrytých předmětů a jejich kombinováním. Kam nevyskočíte vy, vyskočí kočka, ale jen, když se jí zrovna bude chtít. Příběh je rozdělen na linku detektiva Ketype a Buzze s Kitteh. Celkem si zahrajete za všechny tři, ať už jsou odděleni nebo pracují společně. Škoda jen, že postavy nemají každá své vlastní schopnosti. Hratelnost by byla hned zajímavější. Kytype sice jako jediný po útěku od svých únosců dokáže použít jakousi „magii“, ale ta není zrovna moc užitečná.

Gibbous - A Cthulhu Adventure je milá a nenáročná adventura, kde se hodně velký důraz klade na příběh. Budete absolvovat velké množství rozhovorů. Pokud jste nenáročný hráč, kterému tyto „příběhovky“ nevadí, s tímto titulem určitě nešlápnete vedle. Naopak hráči akčnějších žánrů budou možná místy trpět. I tak Gibbous stojí za to vyzkoušet a připravit si pole pro pokračování, konec je totiž otevřený.

Klady
 • vtipné dialogy
 • povedená grafika a dabing
 • spoustu rozmanitých lokací a postav
Zápory
 • příliš dialogů, která zabírají velkou část hry
 • všechny hratelné postavy mají stejné schopnosti, proto pro hráče není moc velký rozdíl, za koho zrovna hraje
Platforma PC
 • Datum vydání 07.08.2019
 • 0.0

  Doporučujeme

  Nikola Erlebachová

  Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.