Grafické karty Nvidia RTX 4000 přijdou dřív, než se čekalo

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Nvidia
Grafické karty Nvidia RTX 4000 přijdou dřív, než se čekalo. Alespoň si to myslí jeden z údajně prověřených leakerů. Podle lakonického a také celkem kryptického výroku uživatele kopite7kimi na Twitteru můžeme čekat grafické karty RTX s čipem Ada Lovelace již ve třetím kvartálu tohoto roku, a to snad dokonce už na jeho začátku, tedy řekněme v červenci. Pokud ono „Q3 early“ neznamená také „nejdříve ve třetím kvartálu“, jak se táže jeden z komentujících.
Je zajímavé, že tentýž účet tvrdil, že karty RTX 4090 a další budou vydány v Q3, již v listopadu minulého roku, a tato informace se také dostala na různé zpravodajské servery. Přitom obecně přijímaný názor byl, že karty dorazí někdy v září až říjnu, podobně jako předchozí generace Ampere a před ní Turing.
RTX 4000 AD102 specifikace

Zdroj: kopite7kimi/Twitter

Podle spekulací mají karty přinést citelný nárůst výkonu, ovšem za cenu masivního nárustu spotřeby, který by měl dosáhnout zatím nevídaných výšin. Specifikace předpokládaného čipu AD102 (RTX 4090?) si můžete přečíst v článku zde.

Nezapomínejme, že tyto informace nebyly dosud potvrzeny společností Nvidia, a musíme je proto zařadit do kategorie více či méně pravděpodobných spekulací. Každopádně nás teď na poli grafických karet čekají zajímavé časy.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn