green hell náhled

Green Hell – doslova vás čeká zelené peklo

29. 3. 2021
Zdroj náhledu: Creepy Jar

Mám za sebou již spoustu survival her, ale můžu vám s čistým svědomím říct, že žádná z nich nebyla tak realistická a hardcore jako právě Green Hell. A jak již název napovídá, bude to pro vás doslova zelené peklo. Přežít uprostřed amazonského pralesa není žádná brnkačka, o čemž jsem se sama přesvědčila. Vývojářem hry je studio Creepy Jar, ve kterém také pracují bývalí tvůrci perfektní hry Dying Light

Green Hell slunce

Módy hry

Hra Green Hell je sice v základu psychologický survival, ale jako bonus nám k ní vývojáři přidali i kratší příběh. Máte tedy možnost se rozhodnout, zda chcete hrát jen survival mód, nebo příběhový mód. Příběh je docela prostý, ale zato účinný, a udrží vás u hry. Vaše postava je nejspíše nějaký vědec, stejně jako vaše přítelkyně Mia. Mia se sama vydává hlouběji do nebezpečného amazonského pralesa, kde chce zkoumat původní obyvatelé a kmeny. Po dobu několika dnů spolu komunikujete pouze přes vysílačku. Jednu noc se vám ale ozve, že je v problémech, a tím vaše konverzace končí. Jelikož svoji přítelkyni milujete, nečekáte ani chvíli a okamžitě se ji vydáváte hledat. Jako velký kladný bod považuji možnost multiplayeru. Se svými kamarády můžete hrát jak survival mód, tak příběh. V neposlední řadě si můžete zahrát ještě výzvy. Výzev je celkem sedm a v každé máte zcela jiný úkol.

Green Hell ošetření

Jak přežít?

Green Hell je bezpochyby jeden z nejtěžších survivalů, co jsem kdy hrála. Musíte si zde hlídat jak své fyzické zdraví, tak duševní – příčetnost. Po chvíli hraní sami zjistíte, že to není vůbec jednoduché. Mně samotné dávalo zabrat hlavně to fyzické zdraví. Na své levé ruce nosíte velice chytré hodinky, které vám ukazují, co zrovna vašemu tělu chybí. Ve většině survival her se stačí nasytit a postava je spokojená – to ale neplatí u Green Hell. Zde si musíte hlídat sacharidy, bílkoviny a tuky. Sacharidy můžete získat například z banánů, největší přísun bílkovin najdete v mase a tuky doplníte konzumací ořechů. Dále se v pralese nachází spousta nebezpečných živočichů. Když zrovna nešlápnete na jedovatou žábu nebo hada, honí vás nenasytný jaguár či krokodýl. Po většině útoků na sobě máte nějaké to škrábnutí, a tak můžete jen doufat, že se ve vašem okolí také nachází jedna určitá rostlina, která vám zachrání život. Z rostlin si totiž můžete dělat obklady jak proti infekci, tak proti jedovatému uštknutí.

Příčetnost

Pokud vaše příčetnost prudce klesne, hra vám bude připomínat takový malý horor. Slyšíte různé hlasy, a dokonce jim i odpovídáte. Vaše postava si není jistá, co je reálné a co ne. Pokud vaše příčetnost je nulová, ovlivní to i váš sluch. Slyšíte vše třikrát a zdá se vám, že máte špunty v uších. Příčetnost se mění podle toho, jak o vaši postavu pečujete. Musíte se snažit dostatečně spát, nejíst syrové maso a v poslední řadě vyhnout se všem možným parazitům. Takový červ v těle vám dokáže s psychikou pěkně zamést.

Batůžek a chytrý deníček

Všechny vaše suroviny sbíráte do našeho velkého batohu, co nosíte na zádech. Ten má pět přihrádek. V první se nacházejí různé nástroje nebo zbraně. Zbraněmi mám na mysli třeba oštěp nebo luk. Ve druhé přihrádce se nacházejí lana a klacky. V prostřední přihrádce naleznete například různé byliny, kokosové misky, suché listí apod. Ve čtvrté se nachází všechno jídlo a v té poslední nástroje k rozdělání ohně. Batoh ale není váš jediný pomocník, máte i chytrý deník. V deníku můžete najít návody na výrobu všech možných nástrojů či přístřešků. Velikou pomůckou je také popis různých zranění a jejich způsob léčby.

Crafting

Crafting je docela jednoduchý, avšak na vyrobení určitého předmětu musíte přijít sami. To není vždy možné, pak musíte poprosit o pomoc strýčka Google. V momentě, kdy předmět poprvé vyrobíte, se vám zapíše do deníku, a tak nemusíte návod výroby nosit v hlavě. Když něco vyrábíte, jednoduše si přetáhnete určité suroviny z batohu nebo ze země na vaše pracovní místečko. Pokud použijete správné suroviny, stisknete tlačítko „vyrobit“ a váš vytoužený předmět je na světě.

Green Hell není procházka růžovým sadem a přesně tohle z ní dělá výborný survival. Hra se může zvrtnout v každém okamžiku a smrti jste neustále nablízku. To vás donutí se plně soustředit a pořádně si užít herní zážitek, který tenhle titul nabízí. Nemluvě o krásném grafickém zpracování okolí, do nějž se zamilujete.

Klady
 • grafické zpracování
 • krátký, ale zajímavý příběh
 • složitost přežití
 • starání se o duševní zdraví
Zápory
 • málo místa v batohu
 • občasné bugy
Platforma PC
 • Datum vydání 05.09.2019
 • 0.0

  Doporučujeme

  Adéla Pfefrová

  Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.