Herní kvíz – obrázkový retrokvíz #1

30. 9. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Pojďte si otestovat své znalosti v následujícím obrázkovém herním kvízu, který vás zavede na cestu do krásné éry starších videoher! Pokud jste někdy zářili při pohledu na pixely na obrazovce a nostalgicky vzpomínali na doby, kdy jste trávili hodiny hraním starých klasik, pak jste tu správně. Pojďte se ponořit do této úžasné herní doby a zjistit, zda jste opravdovými retro hráči. Čeká vás deset otázek a deset odpovědí z nichž pouze jedna je správná. Boomeři, zoomeři a doomeři, předveďte se.

Jdeme na to

Kdo daboval hlavního hrdinu z obrázku?
Střílečka zasazená do prostředí Divokého západu. Jaký je její název?
Nepřátelé na každém kroku. Likvidace hlava nehlava. Poznáte, o který FPS titul se jedná?
Několikadílná legendární česká point-and-click adventura od vývojářského studia Zima Software. Jak se jmenuje hlavní postava?
Pojďme společně zavzpomínat na tahovou strategii z roku 1990. Temné časy se blíží, je nutné povolat hrdinu na scénu! O jakou tahovku jde?
Z jaké hry pochází obrázek níže?
Vaše postavička se pohybuje po mapě a pokládá výbušniny. Z jaké hry pochází obrázek?
Jaký je název hry na obrázku?
K jakému titulu byste přiřadili tento žlutý bourák?
May the Force be with you!
Jdeme na to
Dostal jste {{userScore}} z {{maxScore}} správně.
{{title}}
{{image}}
{{content}}
Tagy:

Marcela Grázová

Její první herní zkušeností byl pravděpodobně Tetris, avšak v dětství milovala strategické hry a online FPS, či MMO. Nyní už hraje jen singleplayer a díky recenzím objevila široké spektrum zábavných indie her, nad kterými dříve spíše ohrnovala nos. Vystudovaný farmaceut, milovník fantasy & sci-fi knížek a seriálů, náruživý cestovatel a motorkář.

Matyáš Macek

Matyáš přišel o herní panictví s „vietnamkou“, tedy s „fejkovou“ retro TV konzolí z tržnice při hraní Battle City, Contra, Bomberman a dalších retro pecek. Poté následovalo období PS konzolí, GTA 2 počínaje, Duke Nukemem konče. Nyní spíše preferuje hraní na PC a VR, ale na konzole nezanevřel. Nejoblíbenější hrou je Stronghold Crusader. Je studovaným lékařem a kromě hraní je jeho největším koníčkem cestování a posezení s přáteli.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.