Deskové Hry

Deskoherní kvíz – jak dobře znáte elitu?

25. 10. 2023
 

Pojďte si otestovat svoje znalosti deskových her. Ačkoliv zdaleka nejsou takový velký byznys jako videohry a vychází jich „jen“ pár tisíc ročně, mají rozhodně co nabídnout každému. Chceš hrát za zaklínače a rubat monstra? Nebo snad za krysí rodinku, která si staví raketu na Měsíc? Chystat potravu do doupat na zimní spánek? Projít si procesem evoluce a vytvořit ty nejviabilnější druhy? Nebo za Prastaré, kteří se shodou náhod rozhodli bojovat na našem světě? To vše a ještě víc můžeš zažít v deskových hrách. Neboj, začneme zlehka, a to pouze hrami, které patří mezi 250 nejlépe hodnocených her dle uživatelů serveru BoardGameGeek.com

Deskoherní kvíz – jak dobře znáte elitu?

S tím, jaké množství nových her každý rok vychází, je velice těžké se udržet v podvědomí hráčů déle než šest měsíců. Častěji se o hrách mluví jen okolo data vydání a pak jsou tak trochu zapomenuty. Který z těchto deskoherních skvostů je nejstarší? Máme na mysli původní anglické vydání.
Umisťování pracovníků, neboli worker placement, je pro mnoho hráčů tím nejoblíbenějším mechanismem vůbec. Ve které z následujících her jej NEnajdete?
Velice oblíbeným herním mechanismem je také stavění balíčků neboli deckbuilding. Ve které z následujících her jej najdete?
Mihajlo Dimitrievski, známý také jako The Mico, má velice specifický styl ilustrací, díky kterým jeho hry poznáte na první pohled. Pro kterou z následujících her ilustrace NEmaloval?
Pokud by se dělala Mt. Rushmore autorů hutných euro her, Vital Lacerda by rozhodně byl součástí. Kterou z následujících her NEvytvořil?
Krále hutných euro her bychom měli, co ale pravděpodobně nejplodnějšího autora všech dob, žijící legendu, doktora matematiky a muže, který nosí motýlky, Reinera Kniziu? V žebříčku 100 nejlepších nemá ani jedinou hru, přesto by počtem her mohl obsadit prvních 500 příček. Která z následujících her ale NENÍ jeho?
V deskových hrách můžeme nalézt i silnou českou stopu. Obzvlášť jméno Vlaada Chvátil je známo po celém světě (i když ho většina lidí nedokáže vyslovit správně). Kterou z následujících her Vlaada Chvátil NEvytvořil?
Slavné muže bychom měli, je načase vyzdvihnout i něžnější pohlaví. Kterou z následujících her vytvořila ženská autorka?
Žena je i jedním z mých nejoblíbenějších ilustrátorů. Na které z následujících her NEpracovala Beth Sobel?
Na závěr si dovolím časově závislou otázku. Víte, kolik her vydaných v roce 2022 se zvládlo do 12. 10. 2023 probojovat mezi nejlepších 100 her všech dob?
Deskoherní kvíz – jak dobře znáte elitu?
Dostal jste {{userScore}} z {{maxScore}} správně.
{{title}}
{{image}}
{{content}}
Tagy:

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.