Lethal Company náhled

Lethal Company se těší popularitě

20. 11. 2023
Zdroj náhledu: Zeekerss

23. října tohoto roku vyšel na Steamu v předběžném přístupu poměrně zajímavý co-op hororový titul nesoucí název Lethal Company. Že se bude jednat o tak populární záležitost, nejspíše netušili ani samotní vývojáři ze studia Zeekerss. Například já osobně tuto hru před vydáním absolutně nezaregistrovala, nicméně nyní je téměř nemožné ji přehlédnout. Na Steamu se dokonce může pyšnit 97 % kladného hodnocení. 

Nyní Lethal Company pokořuje rekordy – včera, tedy 19. listopadu, hru hrálo v jeden moment neuvěřitelných 115 050 hráčů. Tímto novým rekordem se počin dostává před všem dobře známé hororové klasiky, jako je například Phasmophobia (rekord 112 717), Dead by Daylight (rekord 105 093) nebo The Forest (rekord 78 097). Sons of the Forest je stále králem žebříčku, co se týče hororového žánru, s rekordem 414 257 souběžně hrajících hráčů. Dle mého je téměř nemožné, aby Lethal Company dokázal pokořit tento neskutečný rekord, nicméně necháme se překvapit.

Pokud jste o Lethal Company ještě neslyšeli, ráda vám aspoň lehce přiblížím celkový koncept hry. Jak jsem již zmínila výše, jedná se o hororovou co-op záležitost s sci-fi prvky. Vy a vaši přátelé máte za úkol z různých planet či měsíců posbírat všechen možný šrot. To sice zní jednoduše, ale není. Na těchto planetách na vás číhá různé nebezpečí, je tedy nutné se svými herními parťáky co nejvíce spolupracovat. Někteří například mohou zůstat na své lodi, odkud mohou navádět průzkumný tým pomocí bezpečnostních kamer. 

Celková myšlenka a hlavně zajímavé grafické zpracování přidávají hře na originalitě. Pokud vás titul zaujal, na Steamu je možné si jej zakoupit za necelých deset eur.

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.