Horizon Forbidden West - náhled novinky

Horizon Forbidden West Complete Edition míří na Steam

26. 1. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Horizon Forbidden West, akční RPG vytvořené společností Guerrilla Games a distribuované firmou Sony Interactive Entertainment, mělo premiéru výhradně na přístrojích PlayStation 4 a 5 již před dvěma lety. Děj hry se odehrává v postapokalyptické Americe, kde protagonistka Aloy čelí novým nepřátelům a záhadám. Tento počin navazuje na úspěšný Horizon Zero Dawn, který se z konzolí dostal na počítače v roce 2020, a Horizon Forbidden West na tuto platformu zamíří také. Obě gamesy umožňují hráčům prozkoumávat rozsáhlý open world a zažít jej z pohledu zkrachovalého lidstva, jež se uchýlilo k primitivním metodám lovu a sběru. Mechanické bytosti napodobující tvary zvířat se tu zároveň pohybují jako divoká a velmi nebezpečná zvěř.

Na blogu PlayStationu byly zveřejněny informace, že Horizon Forbidden West Complete Edition bude od 22. března 2024 dostupný na Steamu a v Epic Games Store. Edice zahrnuje expanzi Scorching Beach a další stahovatelný obsah. Už nyní můžete hru zařadit do svého seznamu přání anebo ji zakoupit, a to za pořizovací cenu 60 eur. Nixxes Software, který se ujímá portace na PC, na Steamu slibuje řadu technologických zlepšení. Mezi ně patří technologie DLSS 3 (spolu s AMD FSR a Intel XeSS), DLAA pro zájemce s vyšším rozpočtem a funkce DirectStorage pro bleskové načítání na úrovni PS5.

Jedná se nepochybně o skvělou novinku, zvlášť pro ty hráče, kteří toužili zažít Aloyino dobrodružství, ale dosud neměli tu možnost. Nyní lze jen doufat, že bude portace hladká a bez komplikací a nestihne ji podobný osud jako The Last of Us Part I. Odmítněme však pesimistické myšlenky a věřme, že vše dobře dopadne. Díky tomu se Horizon Forbidden West stane součástí impozantní řady projektů, včetně God of War, Days Gone, UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection, Marvel’s Spider-Man Remastered a Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, stejně jako Returnal, jež se objevily na PC. Navíc nedávno prosákly spekulace, že letos ke kolekci přibydou i další porty. Zatím jsou sice nepotvrzené, ale pokud se tak skutečně stane, očekáváme tituly jako Until Dawn, Ghost Of Tsushima, Demon's Souls, Gran Turismo 7 a God of War Ragnarok.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.