Hogwarts Legacy se pochlubilo editorem postav i souboji

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Avalanche Software
Vývojáři z Avalanche Software do světa vypustili tučný třičtvrtěhodinový vývojářský deníček, ve kterém ukázali tour Bradavicemi, tvorbu postavy i úvod do soubojů. Editor postav ničím nepřekvapí. Mírně si upravíte předvytvořeného avatara v podobě změny účesu a přidání pih či jizev. Bohužel pokud toužíte, aby se po škole proháněl někdo, kdo vypadá jedna ku jedné jako vy, máte smůlu. Tvorba postavy je poněkud chudá, nejen když to porovnáme s jinými RPG, jako třeba Divinity: Original Sin II, ale i třeba FIFA má editor mnohem promakanější.

Bradavický hrad vypadá nádherně a je zpracovaný do detailu, i když grafika působí spíše jako z minulé generace konzolí, což není překvapivé, když na ni i vychází. Nejvíc to praští do očí při rozhovorech postav, kde mimika značně absentuje. Nebojte, není to druhá Andromeda, ale třeba nový Horizon měl perfektně rozanimované i ta nejméně výrazná NPC a oproti nim jsou animace zdejšího protagonisty až příliš prkenné. Souboje zatím nevypadají tak cool jako ve filmovém Fénixově řádu, ale nebylo by fér je odsuzovat na základě víceméně tutoriálu. Však se na video, kde všichni juchají, jak hru milují, podívejte sami a zkraťte si tak čekání.

Hogwarts Legacy vychází 10. února 2023 pro PC, PS5, Xbox Series X/S, PS4 a Xbox One. Časem by se snad mělo objevit také na Nintendo Switch.

Novinku pro Gaming Professors napsal František Hampl.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn