House of the Dragon dostal druhou sérii a Steve Toussaint bouří vody

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: HBO
Je to ani ne týden, co světlo světa spatřila první epizoda nového seriálu House of the Dragon ze světa Game of Thrones. Příběh odehrávající se více než 170 let před hlavní sérií zaujal naprostou většinu fanoušků hned od prvního dílu, a jelikož spisovatel G. R. R. Martin už historii svého světa víceméně dokončil, víme, že nás čeká spousta skvělých politických zvratů, akce a především draků.
Jasně, určitě si říkáte, proč koukat na seriál, o kterém víme, jak dopadne. Odpověď je přece jednoduchá: protože můžeme a protože Game of Thrones, dokud předloha byla předepsána a tvůrci se jí drželi, byl sakra skvělý a byl také prakticky nejlepším seriálem své doby (kromě těch posledních tupých sérií). Každopádně House of the Dragon hned po první epizodě dostal druhou sérii, a tak se můžeme těšit možná už příští rok na další pokračování.

Momentální úspěch po první epizodě ale nedal minutu ticha Steveovi Toussaintovi, afroamerickému představiteli rodu Velaryonů, Corlysi Velaryonovi. Ten, ač měl v knihách vypadat jako Targaryeni, byl právě rasově přeobsazen, a jak sám herec řekl, je to samozřejmě kvůli jeho talentu. Nyní se opět vyjádřil, a zase velice po svém.
Jasně, nenávist vůči herci, který není dle předlohy (čeká nás Rings of Power, takže co je jeden Corlys), často štve všechny ostatní. Ale Steve Toussaint tomu opět dodal korunku slovy: „Nevadí jim, že v seriálu létají draci. Líbí se jim bílé vlasy a fialové oči, ale bohatý černoch? Ne, přes to prostě nejede vlak.“ Herec tak opět provokuje fanoušky. Nutno ale podotknout, že v první epizodě nebyl vůbec špatný, pokud opomene jeho polobílé vousy. Každopádně se připravte, budeme ho vídat v této roli ještě minimálně jeden rok.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn