Immortals of Aveum – ahoj, fešáku

Immortals of Aveum nabírá zpoždění

21. 6. 2023
Zdroj náhledu: Ascendant Studios

S herním průmyslem je posouvání termínů neodmyslitelně spojeno. Hráči už si zvykli, že ohlášením data vydání ještě není úplně tak vyhráno. Často totiž vše nejde jako po másle a vývojáři zkrátka potřebují více času na vychytání herních mechanik, opravy chyb či se vyskytnou další významné komplikace. Tento osud bohužel nedávno postihl titul Flintlock: The Siege of Dawn a stejně na tom je i chystaná střílečka z dílny EA a Ascendant Studios. Hra Immortals of Aveum měla vyjít následující měsíc, konkrétně 20. července 2023. Titul bohužel nabírá zpoždění a datum vydání se tak muselo posunout o zhruba čtyři týdny. Immortals of Aveum nakonec vyjde až 22. srpna 2023 na PC, PlayStation a Xbox Series X. Důvod je prostý – vyladit hru do takové podoby, aby s ní byli vývojáři i vydavatel spokojeni. Čas navíc bude rovněž využit k přidání dalších funkcí a k přípravám hladkého spuštění.

Vývojáři na svých webových stránkách píší: „Vaše reakce na hru Immortals of Aveum byly v posledních týdnech neuvěřitelně inspirativní – od traileru na PlayStation Showcase a nedávných ukázek až po nejnovější odhalení hratelnosti a označení za jednu z nejočekávanějších her na Summer Game Festu. Bylo to úžasné.Jak víte, jedná se o naši první hru jako nezávislého studia financovaného z vlastních zdrojů. Před pěti lety jsme se ambiciózně rozhodli vytvořit originální magickou FPS v novém fantasy světě. Cestou jsme prošli pandemií, sestavili nový tým, vyvíjeli na Unreal Enginu 5.1 a posouvali hranice toho, co jsme považovali za možné. Nyní je cílová rovinka na dohled.Nedávné ohlasy na hru nám dokazují to, co jsme cítili už dříve: Immortals of Aveum je něco výjimečného. Abychom mohli naplno realizovat naši vizi, vezmeme si pár týdnů navíc, takže nové datum spuštění je úterý 22. srpna. To nám poskytne čas na další vyleštění hry, dokončení optimalizace všech platforem a silné uvedení na trh. Dlužíme to sobě i vám, abychom to zvládli.V následujících týdnech se těšte na další informace o hře a děkujeme vám, že se této cesty účastníte s námi!“

Odklady mnohdy nabírají daleko větší zpoždění, takže čekat o měsíc déle není ještě taková tragédie. Na druhou stranu soupiska červencových titulů odkladem Immortals of Aveum výrazně utrpí, protože následující měsíc už tak nabídne výrazně méně nových videoher než ty předešlé. Snad hráči budou tuto skutečnost vnímat v tom pozitivním světle a využijí volnější období k dokončení rozehraných titulů, aby měli prostor pro nabitou podzimní sezónu. Srpen nabídne pár zajímavých kousků, ale ta pravá výzva přijde až se začátkem září, kdy vychází Starfield, Mortal Kombat 1, Lies of P či například Cyberpunk: Phantom Liberty. Hned nato nás čeká Assassin's Creed Mirage, Marvel's Spider-Man 2, Alan Wake 2 a spoustu dalších herních pecek.

Zdroj: ascendantstudios.com

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.