Doom II

John Romero skrze DOOM 2 pomáhá Ukrajině

3. 3. 2022
 

V roce 2016 se spolutvůrce hry Doom John Romero vrátil k tvorbě map pro klasickou střílečku z pohledu první osoby a v rychlém sledu vydal dvě samostatné mapy, po nichž následoval masivní Megawad Sigil 2019 – ten byl mimochodem přijat tak dobře, že se chystá jeho pokračování, tentokrát pro Doom 2. Zatímco na něj čekáme, John Romero právě vydal zbrusu novou úroveň pro Doom 2, jejíž výtěžek půjde na humanitární pomoc Ukrajině.

„Abych podpořil lidi na Ukrajině a humanitární úsilí Červeného kříže a Ústředního fondu OSN pro pomoc v nouzi, vydávám novou úroveň pro hru DOOM 2 za příspěvek 5 eur,“ napsal Romero na Twitteru a dodal, že 100 % půjde těmto organizacím.

Zdroj: romero.com

Nová mapa – One Humanity – je první úroveň pro Doom 2, kterou Romero vydal od vydání hry v roce 1994. Jistě, Doom 2 je v podstatě stejný jako původní titul z 93, jen s několika příšerami navíc, parádní brokovnicí a novými texturami.

Zdroj: pcgamer.com

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.