Joipaw Console – testování

Joipaw Console aneb uvedení psů do světa technologií

29. 11. 2022
Zdroj náhledu: Joipaw

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Dnešním tématem sice není diskuze o tom, zda je to pravda, či nikoliv, ale od chlupatých psích společníků se příliš nevzdálíme. Psi jsou totiž mimořádně bystrá a inteligentní stvoření, která si ráda hrají nejen se svými páníčky. Začínající britská společenost Joipaw se světu pochlubila velkolepými plány na vytvoření speciální herní konzole navržené výhradně pro psy. Ač se vám tato myšlenka může na první pohled zdát úsměvná, psí konzole Joipaw Console má něco do sebe a psům má údajně poskytovat hned několik benefitů, včetně zlepšení kognitivního zdraví.

Joipaw Console je prozatím ve fázi testování prvních prototypů, jak můžete vidět ve videu níže. Mezi psy je prý nejvíce oblíbená upravené verze hry Whack-A-Mole, u které jsou cíle totožné s verzí pro lidi, ale psi se zvířátko snaží zasáhnout pomocí svého čenichu. Dotyková obrazovka má být odolná proti slinám a v případě úspěchu jako odměnu pejskovi vydá pamlsek. Další hry například zahrnují testy toho, aby si pes dokázal vybrat tu část obrazovky, na které se nachází více bublin. Ovládání některých funkcí má navíc podpořit citlivý tracker na obojku.

Prvotní myšlenka tohoto nápadu se zrodila u spoluzakladatele firmy jménem Dersim Avdar, který se nejprve snažil zabavit mazlíčka své manželky, jemuž nemohli věnovat tolik času, kolik aktivní pejsek vyžadoval. Záhy zjistil, že jeho vize může mít hlubší potenciál pomoci psům zlepšit zdraví. Dersim Avdar tak navazuje na evropské výzkumníky, kteří v roce 2017 na téměř tři sta psech a dvaceti vlcích testovali jednoduché hry s dotykovou obrazovkou a zpozorovali příznivé účinky, jako je zlepšení kognitivních funkcí či zlepšení u psů trpící demencí. Autor tvrdí, že Joipaw Console nemůže nahradit čas strávený s lidským páníčkem, ale snaží se snížit propast mezi lidmi a zvířaty. Zároveň může sloužit jako odrazový můstek pro větší zahrnutí zvířat do světa technologií a videoher. Prozatím nemáme další informace o tom, kdy by se konzole mohla dostat na trh.

Zdroj: Joipaw

Zdroj: axios.com

Tagy:

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.