Jurassic World Evolution 2 – úvodka

Jurassic World Evolution 2 – Prehistoric Marine Species Pack se představuje

14. 8. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Jurassic World Evolution 2 nabízí další placený obsah pro váš zábavní park, včetně nových druhů dinosaurů. Pokud jste se s tímto titulem ještě nesetkali, prohlédněte si naši recenzi základní hry. Věnovali jsme pozornost rovněž minulým datadiskům, včetně Dominion MaltaLate Cretaceous a Feathered Species. Tématem dnešního článku je rozšiřující balíček Prehistoric Marine Species Pack (zaměřující se na mořské tvory), který je na Steamu k dispozici za 7,99 € (necelých 190 CZK).

Bezplatný obsah je vždy vítán

Vývojáři z Frontier Developments vydávají spolu s rozšířeními také různý bezplatný obsah, aby Jurassic World Evolution 2 co nejvíce oživili a obohatili fanoušky. Nejinak je tomu i v případě nového rozšíření Prehistoric Marine Species Pack a my se na tento obsah podíváme už nyní, než si představíme nové dinosaury.Jak je u bezplatného obsahu zvykem, bývají v něm nové budovy nebo kosmetické doplňky, a to platí i zde. Vývojáři hry pro vás připravili zcela nový vyhlídkový prostor, který můžete umístit pod vodu. Jedná se o kopule nazvané Lagoon Viewing Domes, díky nimž budou moci návštěvníci pozorovat vaše podvodní obyvatele.


Další novinkou je možnost vytvářet vlastní výzvy a sdílet je s přáteli. To je velmi zajímavý nápad, nicméně mě nejvíce zaujala následující inovace: úprava chování vašich dinosaurů. Pokud se cítíte mizerně poté, co jste svá prehistorické zlatíčka zavřeli do výběhu, můžete nyní změnit jejich agresivní chování a udělat z nich úplné milovníky lidí. Při vytváření nového parku v režimu sandboxu získáte příležitost povolit nebo zakázat funkci nazvanou Dinosauří nebezpečí pro hosty. Vypnutím této funkce nebudou prehistorická zvířata, která se nenacházejí ve výbězích, na hosty útočit ani jim ubližovat (zároveň to neovlivní vaše hodnocení bezpečnosti ani prevenci incidentů).

Nový kamarádi přicházejí

Je čas se zaměřit na to nejdůležitější, a to na nové přátele, kteří přicházejí. Osobně jsem docela nadšený, jelikož vodní druhy, nemluvě o těch prehistorických, ve mně vzbuzují zvláštní zvídavost. Archelon je prvním adeptem na získání vašeho přátelství. Jedná se o mohutnou pravěkou mořskou želvu, která existovala před sedmdesáti pěti až pětašedesáti miliony let. Byla to jedna z největších známých mořských želv, dosahující délky až 4,6 metru. Archelon patřil do čeledi mořských želv Cheloniidae.

Zdroj: Frontier Developments

Dalším adeptem je Dunkleosteus. Jedná se o vyhynulý druh prehistorické ryby, která obývala světové oceány v období devonu, tedy asi před třemi sty padesáti osmi až třemi sty osmdesáti dvěma miliony let. Tato ryba patřila do skupiny plakozobců, což byli raní obratlovci s chrupavčitou kostěnou čelistí. Dunkleosteus je jednou z největších známých dravých ryb všech dob a dosahoval délky kolem šesti až deseti metrů. Je to jistě zajímavá ryba, která by udělala radost třeba takovému Gloomovi.

Zdroj: Frontier Developments

Třetí zvíře, Nothosaurus, vás zaujme svým roztomilým vzhledem. Nothosaurus byl pravěký rod mořských plazů, který existoval před dvěma sty čtyřiceti pěti až dvěma sty deseti miliony let. Patřil do čeledi Archosauromorpha, kam patří i blízce příbuzní živočichové, jako je krokodýl. Tento dávný živočich měřil na délku dva až čtyři metry.

Zdroj: Frontier Developments

Závěrem tu máme Shonisaura, který reprezentuje skupinu ichtyosaurů, do níž patřili vodní plazi podobní dnešním delfínům a žralokům. Tento krasavec žil asi před dvěma sty osmdesáti miliony let. Shonisaurus byl obrovský ichtyosaurus, který byl dominantním mořským predátorem své doby. Toto zvíře dorůstalo obrovských rozměrů a dosahovalo délky kolem patnácti až dvaceti metrů.

Zdroj: Frontier Developments

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.