The Riftbreaker intro

The Riftbreaker – letní aktualizace

13. 8. 2023
 

Brzy tomu budou dva roky, co vyšla hra The Riftbreaker. Jde o titul, který je skvělou kombinací realtimové strategie, žánru tower defense a soubojů ve stylu bullet hell. Od svého uvedení na trh dostala hra několik DLC a mnoho nových prvků. Vývojář mohou být opravdu spokojeni, protože titul si drží stabilní hodnocení 90 % uživatelských recenzí na platformě Steam. V době horkého léta vývojáři ze studia EXOR Studios přichází s letní aktualizací.„Riftbreaker je hra s velmi otevřeným koncem. Neexistuje žádný správný nebo špatný způsob hry. Dokud dokážete udržet ekonomiku své základny a odolávat útokům nepřátel, můžete si dělat, co chcete.“ – EXOR Studios

The Riftbreaker metal terror ar3

Zdroj: EXOR Studios

Je zde opravdu mnoho prvků, které můžete využívat, a to jak pro útok na konkrétní nepřátele, tak v rámci konstrukcí určených pro obranu vaší základny. Díky tomu je každá základna každého hráče originální a jedinečná. Vývojáři však měli pocit, že v oblasti dekorací něco chybí. Možnost dekorativně si upravit a vyladit svou základnu dodává ještě větší osobitější prvek a požitek ze hry. 

Letní aktualizace je tak zaměřena směrem dekorativních prvků. Aktualizace přináší přináší pět různých sad dekorativních předmětů (to je 124 jednotlivých nových předmětů), které si budete moci odemknout postupem v příběhové kampani a režimech přežití.

the riftbreaker crystal lamps

Zdroj: EXOR Studios

Mezi novými prvky dekorací, kromě různých struktur budov a dalších prvků, jsou také lampy, které dostanete jako odměnu za dokončení režimu přežití v biomu Křišťálové jeskyně. Lampy a jejich odstíny samozřejmě nejvíce vyniknou v noci. Spotřeba energie není nějak vysoká, ovšem pokud budete chtít mít opravdovou RGB základnu, může se spotřeba hojně nasčítat.

Více podrobností o aktualizace naleznete zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.