KFC představuje KFConsole: Láká na mastný ovladač, smažené kuře a videohry

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: coolermaster.com

KFConsole je marketingový tah, žert, nebo realita ?

KFC Gaming těsně před Vánoci oznámila oficiální spuštění vlastní herní konzole KFConsole ve spolupráci se společností Cooler Master. Kampaň KFConsole začala již v červnu 2020, kdy se stala virální na sociálních sítích. Po odhalení PS5 vydala KFC vtipný trailer pro KFConsole. Celá herní komunita se náramně bavila a tento krok ze strany KFC brala jako pouhý žert a kvalitní marketingový tah při „soubojích“ fanoušků nových  next-gen konzolí. Ale gigant rychlého občerstvení nyní překvapil každého herního nadšence. Ukázalo se, že to mysleli vážně. Nebo?

KFC konzole

„Všichni víme, že válka konzolí je brutální, ale s KFConsole jako naši vlajkovou lodí si velmi věříme. Tento stroj je schopen spouštět hry dle nejvyšších specifikací, navíc udrží vaše jídlo v teple, abyste si ho mohli vychutnat během svého hraní… co se vám nelíbí? Pokud Sony nebo Microsoft potřebují nějaké tipy, jak připravit „kuřecí komoru“, byli bychom rádi, kdyby se nám ozvali. “ uvedl Mark Cheevers, vedoucí PR ve společnosti KFC.

KFConsole je nyní realitou díky klíčovému partnerství s globálním výrobcem hardwaru společností Cooler Master. „Když jsme byli osloveni společností KFC Gaming, abychom vytvořili KFConsole, skočili jsme na šanci zapojit se a vstoupit do války konzolí,“ řekl Stephen James, Global PR Cooler Masteru.

Kyblík z KFC s vlastním ohřevem

Konzole svým tvarem nápadně připomíná onen proslulý KFC kyblík. Jiným zase připomíná fritovací hrnec, grilovací troubu a další kuchyňské spotřebiče. Co je pro tento stroj jedinečné? Může se pyšnit komorou pro ohřev kuřat jako jediná na světě. Údajně je vytvořena tak, aby udržovala její obsah horký a připravený ke konzumaci. Konzole je totiž vybavena jedinečným, na míru vyrobeným vnitřním chladicím systémem, který odvádí teplo vydávané hardwarem. Hardware je tak udržován na ideální teplotě a současně dodává teplo, které je směřováno do trouby pro ohřev jídla.

Konzoli by podle informací měl pohánět procesor Intel 9. generace a grafická karta z řady RTX od Nvidie. O data by se měla postarat dvojice NVMe SSD disků o velikosti 1TB od Seagate. Výrobce slibuje hraní ve 4K s až 240 snímky za sekundu, podporu Ray Tracingu a virtuální reality.

Zdali se jedná o další vypečený žertík nevíme. KFC pro ni zatím neoznámilo žádné hry. Doufáme jen v to, že spotřeba nebude větší než 5l fritovacího oleje za minutu. Winner, winner, chicken dinner.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn