Kočkombat - desková hra

Kočkombat bude abstraktní hra pro dva kočkofily

19. 5. 2024
Zdroj náhledu: TLAMA games

Nevím, jak u vás doma, ale generace mých rodičů a prarodičů deskovkám příliš neholdovala. Brali je sice coby zábavu pro děti na upršená odpoledne, ale že by si s přáteli něco zahráli, to určitě ne. Všichni však uznávali abstraktní hry. Ty se vyznačují elegantními pravidly, několika málo komponentami a lítým soubojem jeden na jednoho. Dnes již abstraktní hry pro dva dávno nejsou jen šachy, dáma a go. Kočkombat, jehož českou lokalizaci chystá vydavatelství TLAMA games, například v sobě snoubí ulítlé ilustrace plné poloretardovaných holubů, krátkou herní dobu a, jak název napovídá, kočky.

Kočkombat (v originále Pocket Cats) je lehce asymetrickou deskovou hrou pro dva hráče od osmi let, kteří ji odehrají maximálně za čtvrt hodiny. Vytvořila jej dvojice autorů, začínající Alexandre Aguilar a Romaric Galonnier, jehož jméno můžete znát z velmi povedené karetní hry Splito a řady dalších her, které však nevyšly česky. Ilustrace si vzali na starost Jonathan Aucomte (Kapitán Flip, Když sním, Zlatá řeka), Gorobeï (Solstis) a Davy Mourier. Původním vydavatelem bylo Lumberjacks Studio, od nichž TLAMA games lokalizovali již kooperativní Projekt A.R.T.: Zachraňte umění.

Kočkombat vás vrhne doprostřed sváru šesti kočičích klanů. Každý hráč se chopí jednoho z nich a získá tak mírně asymetrickou schopnost, již může při hře využít ve svůj prospěch. Zamíchají se destičky klanů, psů a kořisti a všechny se lícem dolů vyloží na stůl do mřížky o rozměru 5 × 5 destiček. Prostřední destička se otočí lícem nahoru. Hráči v každém tahu otočí jednu destičku a prohodí ji s jinou destičkou v okolí. Hra končí ve chvíli, kdy jsou všechny destičky lícem nahoru. Psi zaženou kočky, na něž ukazuje jejich šipka. Přeživší kočky pak bodují za kořist ve svém okolí. Body však připadnou pouze tomu, kdo má v okolí kořisti převahu. Kočkombat tak kombinuje chytré taktické manévrování s trochou náhody a mírnou asymetrií. Má navíc velice malé rozměry a vejde se pohodlně do kapsy.

Hra by na naše stoly měla dorazit v červenci. V předobjednávce, která je až do úterý s tradiční slevou, je možné získat i promo klan Fantomaček. Kočkombat si můžete vyzkoušet i na serveru Board Game Arena.

Zdroj: TLAMA games

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.