OD - úvod

Kojima a Peele odhalili obsazení pro hororovou hru OD 

8. 12. 2023
Zdroj náhledu: kojimaproductions.jp

Hideo Kojima a Jordan Peele odhalili na The Game Awards 2023 částečné obsazení pro exkluzivní hororový titul OD na Xbox. 

Hideo Kojima známý hrami Death Stranding, Metal Gear Solid, Silent Hill či Castlevania. Poprvé ohlásil svoji spolupráci s Xboxem už před lety. Podrobnosti o tomto projektu však nebyly známy. Sice se objevily údajně nějaké záběry z jeho hry, ale projekt zůstal utajen. Hráči tak neviděli zatím žádnou hratelnost Kojimovy hororovky OD, nyní mají aspoň nový trailer, jenž jim odhaluje některé členy obsazení. 

Titul OD stále zůstává zahalen mlhou tajemství, ale fanoušci už konečně vědí, kdo se v projektu objeví. Můžete se tedy těšit na Sophii Lillis (It, Mařenka a Jeníček v lese hrůzy nebo Nancy Drew a tajemné schodiště), Hunter Schafer (Euforie, Cuckoo) nebo Uda Kiera (Armageddon, Blade, Ve stínu upíra). Všichni byli oficiálně potvrzeni pro OD, i když jejich role nejsou přesně známé. Navíc bylo hráčům oznámeno, že na tomto titulu spolupracuje spolu s Kojimou i legendární režisér hororů Jordan Peele (horory My, Nene, Candyman).

Kojima zdůraznil, že OD je do značné míry videohra, zároveň se také jedná o film, dohromady by tak mělo jít o jakousi novou formu média. Jordan Peele k tomu dodal, že OD bude jiná než ostatní hry. Můžeme si tak společně pokládat otázku, o čem vlastně vůbec hra bude. Během The Game Awards 2023 byli hráči nahlodání informací, že by tento titul mohl využívat cloudovou technologii Xboxu, což by mělo údajně vést k pohlcujícímu zážitku. Bude-li tomu tak, to s jistotou neví prozatím nikdo, kromě pana Kojimy a Peeleho. Nezbývá než se těšit, co z této spolupráce nakonec vzejde.

Zdroj: gamerant.com

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.