Steam Deck – detail

Konzole Steam Deck slaví prodejní úspěch a chystá novou verzi

11. 11. 2023
Zdroj náhledu: Valve

Valve dokázalo prodat několik milionů kusů své konzole Steam Deck. Po nepříliš úspěšných projektech, jakými byl například Steam Controller nebo Steam Machine, se zdá, že se společnosti konečně podařilo více prorazit v oblasti hardwaru a vydat produkt, který zaujal obrovskou část hráčské základny. Přesné číslo však v rozhovoru pro magazín The Verge nepadlo.

Pokud patříte mezi hráče, kteří doma nevlastní dostatečně výkonný počítač, nebo chcete jen nějakou zábavu na cesty či si zahrát vaše oblíbené hry například v posteli, patří Steam Deck bezpochyby mezi nejlepší přenosné konzole současnosti. Široká škála podporovaných titulů, obstojné rozměry a rozsáhlá konektivita. To vše vám konzole od Valve nabídne a v mnoha ohledech si troufnu říci, že do země zadupává i velmi úspěšnou přenosnou konzoli Nintendo Switch. Velký zájem o tento produkt byl již na samotném začátku, kdy byl Steam Deck dlouhé měsíce nedostatkovým zboží a jedinou cestou k sehnání byly překupníci, kteří však produkt nabízeli i s přirážkou několika tisíc korun.

Nyní je dostupnost o něco lepší, a co víc, Valve oficiálně představilo i vylepšenou verzi s OLED displejem. Ta nabízí větší a kvalitnější displej, 90 Hz obnovovací frekvenci s HDR a rovněž větší kapacitu baterie s celkovou dobou hraní až 12 hodin či lepší konektivitu s podporou technologie WiFi 6E. Začátek prodeje nové verze započne 16. listopadu, přičemž starší verze s LCD displejem bude možné, až do vyprodání zásob, pořídit se slevou.

Stanislav Hřiba

Hraní se věnuje asi 13 let. Jeho první hry byly Counter-Strike 1.6 a série Hitman. V současnosti hraje hlavně simulátory a závodní hry, ale neodolá občas taky nějaké střílečce nebo kvalitnímu RPG. Nemá rád strategie nebo kontroverzní hry s erotikou. Většinu času hraje na PC, občas zapne i nějakou exkluzivitu na Switchi. Přispíval by rád články a recenzemi právě se závodní či simulátorovou tematikou.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.