Kudy? Tudy! – titulní obrázek

Kudy? Tudy! vám umožní stát se turisty ve světových metropolích

24. 1. 2024
Zdroj náhledu: Blackfire

Ačkoliv turismus není natolik populární dnes jako v době před pandemií onemocnění COVID-19, mnoho lidí stále láká nasát alespoň na chvíli atmosféru cizích zemí. Pokud však nemluvíte místním jazykem, občas můžete zažít mnoho zajímavých situací, obzvlášť pokud vás zradí navigace a vy se potřebujete poptat místních na cestu k vytouženým památkám. Od dubna si to budete moci vyzkoušet v teple domova na vlastní kůži, a to díky slovní párty hře Kudy? Tudy!, které se dočkáme díky lokalizaci od vydavatelství Blackfire.

Kudy? Tudy! je desková hra oficiálně určená pro 2–5 hráčů od 10 let, přičemž na jednu herní partii si budete muset vyhradit 30–45 minut. Tak jako jiné párty hry, i Kudy? Tudy! však bude vybízet k opakovanému hraní a snadno s ní tak strávíte celý večer. Autorem hry je Thomas Dagenais-Lespérance, který má s úspěšnými slovními párty hrami zkušenosti. Vytvořil totiž hru Decrypto, kterou také na náš trh přineslo vydavatelství Blackfire. Kromě ní pracoval i na nenápadné legacy hře Miller Zoo, která sklízí nadšené ohlasy, a několika dalších menších počinech. Hru Kudy? Tudy! vydalo pod originálním vtipným názvem Word Traveler nové studio Office Dog, patřící pod skupinu Asmodee.

V Kudy? Tudy! se ocitnete v jedné ze světových metropolí (Londýn, New York, Paříž a Tokyo) a budete se muset pomocí chabé slovní zásoby poptat místních, tedy spoluhráčů, kudy se dostat k nejrůznějším památkám. Omezená slovní zásoba je ve hře představována kartami se základními slovy, pomocí kterých se jeden z hráčů snaží spoluhráčům popsat svůj ideální itinerář. Ti jej poté provedou mapou města a všichni kolektivně bodují, pokud se průvodcům podařilo nápovědy správně pochopit. Mapa každého z měst je ilustrována jiným místním umělcem a hráči si tak budou moci užít všechna ikonická místa, stejně jako mnoho skrytých narážek. Chybět nebudou ani všudypřítomní holubi. 

Zdroj: Office Dog

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.