Street Fighter 6 – Ed logo

Do Street Fighter 6 zamíří Bandaged Boy

23. 1. 2024
Zdroj náhledu: Capcom

Bojová série Street Fighter baví fanoušky po celém světě úctyhodných třicet šest let. První díl vyšel v roce 1987 jako arkádová hra. To znamená, že pokud jste žili v Japonsku, mohli jste si Street Fighter vyzkoušet na automatech umístěných v herních halách a různých centrech. Proto není divu, že když příznivci série zjistí návrat oblíbené postavy, která mohla mít dlouholetou odmlku, budou velice nadšení. Toto je případ postavy, jež se prvně objevila jako nehratelná a viděna byla v závěrečném videu s Balrogem v roce 2008 ve Street Fighter 4 jako malé dítě s obvázanou hlavou. Po osmi letech se zmiňované dítě objevilo v mladistvém věku ve Street Fighter V, kde jste si za něj mohli konečně zahrát. Ano, řeč nebyla o nikom jiném než o Edovi, který využívá psychický box a utekl děsivému osudu, který pro něj byl v minulosti přichystán. Skoro bych si i vsadil, že zpráva o jeho návratu do prozatím posledního dílu Street Fighter 6 vyvolala nadšení.

Společnost Capcom vydala upoutávku k novému DLC, v němž představila Edův nový vizuál, který jistě získal nejedno dívčí srdce. Stále nosí ofinu zakrývající pravé oko a má krátké ostříhané vlasy po stranách a vzadu. Uniformu vyměnil za volnější oblečení, které se skládá z mikiny s červenou podšívkou a stejně červenou kapucí. Mikinu má rozepnutou, což odhaluje jeho svalnatý hrudník. Celkem mi připomíná mladého Danteho z nepopulárního DMC: Devil May Cry, který se choval až moc arogantně – přece jenom byl to mladý kluk, jehož zájmy byly party a dívky. Celé video nám Eda představuje v metru, kde zaútočí na velmi obávaný a nejnebezpečnější gang všech dob, Mad Gear… ano, jedná se o ty chlápky, co nosí krabice na hlavách.

V závěru je následně představeno datum, kdy se Ed objeví, a bude to dříve, než si někteří mohli myslet. Na tohoto krasavce se můžete těšit již v únoru letošního roku, přesnější termín prozatím nebyl specifikován. Alespoň však víme, že na něj nebudeme muset dlouho čekat. Pokud jste držiteli Deluxe Edice, u níž je pořizovací cena 85 eur (2 105 CZK), získáte Eda automaticky. Kdybyste náhodou měli základní variantu, a přesto byste si ho chtěli zpřístupnit, je bohužel součástí „Year 1 Character Pass“, za niž chtějí 30 eur tj. necelých 744 CZK. Tím chci mírně a méně bolestivě naznačit, že není prodejný samostatně.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.