Like A Dragon Infinite Wealth – dva hrdinové spolu

Like a Dragon: zpráva z RGG Summit 2023

16. 6. 2023
Zdroj náhledu: @RGGStudio

V týdnu před akcí RGG Summit 2023 nám studio již poskytlo několik ukázek svých her, včetně teaser traileru na další významnou část série, Like A Dragon: Infinite Wealth, a také nový trailer a několik podrobností k vedlejší příběhové hře Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name.

Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name

Masayoshi Yokoyama, scenárista, designér a výkonný producent RGG, byl prvním hostem, který vystoupil na pódiu během RGG Summitu 2023, aby promluvil o připravovaných hrách. Prvním titulem, o němž hovořil, byl spin-off Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name. Děj se odehrává tři roky po událostech šestého dílu, během nějž se Kiryu musel vzdát svého jména, aby ochránil své nejbližší. Proto vystupuje pod novou identitou jako Joryu a svůj ikonický oblek nahrazuje klasickým černým, jaký nosí agenti v různých filmech. Kromě toho by se měl příběh odehrávat v Sotenbori a jeho okolí – objeví se i lokace z minulých her.

Odhalena byla také dvě videa, která představují Kiryovy nové bojové schopnosti. První ukázka začínala na staveništi a předváděla Kiryův charakteristický styl, jenž bude známý jako „Yakuza Style“, pomocí něhož si poradí s hromadou nepřátel za použití hyper silných úderů a kopů. Nebudou chybět ani parádní dokončovací údery, při nichž někomu vrazí kolo do krku nebo mu rozbije hlavu o zeď.Druhé demonstrační video prezentovalo Kiryovy ladné a rychlé pohyby, včetně umění používat bič, který mu umožňuje chytat a házet nepřátele na bojišti. Zdá se také, že má přístup ke špionážním dronům, díky nimž může na nepřátele útočit podle libosti. Jedná se o „Agent Style“, styl inspirovaný klasickými špionážními filmy.

Like A Dragon: Infinite Wealth

Druhá část prezentace byla věnována hlavní části série Like A Dragon: Infinite Wealth, počínaje trailerem, který byl předveden na Xbox Games Showcase. Yokoyama vysvětlil, že scéna Kasugy na pláži je součástí hry a je jedním z hlavních bodů děje. Dále dodal, že půjde o přímé pokračování Like A Dragon 7. Je jen trochu škoda, že jsme se nedozvěděli, kde se titul odehrává.

Následně byl odhalen další trailer k Like A Dragon: Infinite Wealth. Ten se zaměřoval na dohodu mezi Kiryuem a Kasugou, kdy obě postavy sedí na střeše a diskutují o stavu svého podnikání. Rovněž probírají ženu jménem Saeko Mukoda, jednu z postav z Like a Dragon 7, kterou Kasuga požádal o ruku – k jeho rozpakům ho zřejmě odmítla. Kiryu pak mluví o svých milostných zážitcích a Kasuga visí na každém jeho slově.

Na samém konci summitu RGG 2023 bylo odhaleno, že další summit RGG se bude konat na podzim roku 2023 a více informací ohledně obou dílů bude poskytnuto právě na této nadcházející prezentaci.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.