Islands of Insight – příroda plná hádanek

Logická hra Islands of Insight vyjde v únoru

1. 12. 2023
Zdroj náhledu: Behaviour Interactive

Logické hry, u nichž prověříte své smysly a potrénujete uvažování, i přes stále rostoucí touhu hráčů po rychlé akci získávají dostatek prostoru. Přece jen tu máme klenoty, jako je série Portal, titul The Witness nebo The Talos Principle, který se před pár týdny rozrostl o druhý díl. Během včerejšího přenosu akce PC Gaming Show herní komunita načerpala nové informace, mezi nimiž nechybělo vydání zajímavé hry Islands of Insight. Nejenže víme, že se na titul můžeme těšit už v únoru příštího kalendářního roku, ale nedočkavci jistě rádi využijí příležitosti se do poklidné fantasy říše plné starověkých divů a přírodních krás rovnou pustit. Islands of Insight totiž můžete už nyní vyzkoušet v rámci demoverze na Steamu

Hra je obzvláště unikátní hned v několika věcech. Na rozdíl od některých podobně laděných kousků ve vás nemá vyvolávat frustraci z přespříliš náročných hlavolamů. Hlavním cílem je totiž relaxace. Neexistuje zde žádná předem určená cesta, která by vás směřovala ke konkrétním puzzlům a určovala jejich pořadí. Velký otevřený svět vás nechá zvolit si vlastní tempo vedené pouze vaší zvědavostí. Hráči se jako Seeker vydají do říše plovoucích ostrovů, aby pěšky nebo pomocí křídel vyřešili logické problémy, environmentální výzvy a další nástrahy. Rozdílnost obtížnosti hádanek zaručuje, že si hru užijí nováčci i zkušení fanoušci. 

Přizpůsobte si svou postavu a pronikněte do tajemství vizuálně nádherného světa sami, s přáteli nebo s ostatními hráči, čímž se rychle dostaví pocit sounáležitosti a možná dojde i k vytváření případných přátelství. Je už jen na vás, zda okusíte cestu osamělého vlka, nebo se nebudete bránit interakci s ostatními. 

Islands of Insight má k dispozici hratelnou demoverzi a vyjde někdy během února roku 2024 na PC.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.