Mewgenics – úvodka

Mewgenics nevyjde dříve než za dva roky

10. 1. 2022
Zdroj náhledu: Edmund McMillen

První zmínky o Mewgenics (tehdy ještě Mew-Genics) se datují pár let do historie. Původní upoutávka vyšla už v roce 2013 a během skoro deseti let jsme se dozvídali zprávy, že se vývoj pozastavuje a opětovně spouští. Jedná se o další hru nezávislého designéra Edmunda McMillena, který stojí za známými tituly jako Super Meat Boy či The Binding of Isaac.

Už v roce 2018 bylo potvrzeno, že se tato hra dočkala úplného restartu, a McMillen na svém twitteru odpověděl na pár otázek ze strany fanoušků – hry se dočkáme nejdříve v roce 2024, bude obsahovat celkem tři kapitoly a podobat se má jeho předešlým kouskům.

Zdroj: Edmund McMillen

Programátor Tyler Glaiel sdílel pár animací prezentujících tahové souboje a ukázky některých schopností. Tvrdí, že i když je hra hotová z 5 %, už nyní je velice zábavná, protože při každém pokusu vyžaduje různé strategie a otevírá další bojová komba. O hudbu se postará Ridiculon, který s McMillenem taktéž spolupracoval na předešlých titulech.

Hra Mewgenics bude údajně po vzoru The Binding of Isaac, což je jedna z výborných rouguelike her, stejně tak napínavá. Nicméně je tato roztomilá hra s kočkami blízko tomu, stát se adeptem na překonání nejdelšího herního vývoje. Titul stále drží Duke Nukem Forever se svými čtrnácti lety.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.