Motorcycle Mechanic Simulator 2021 - plakát

Motorcycle Mechanic Simulator 2021 – sen každého motorkáře

24. 4. 2022
Zdroj náhledu: PlayWay

Studio PlayWay vydalo 17. listopadu 2021 hru Motorcycle Mechanic Simulator 2021, kterou vyvinula její dceřiná varšavská společnost Play2Chill. Hlavní podobnost a inspirace je zde především s kolegou Car Mechanic Simulator, za kterým rovněž stojí vydavatelské studio PlayWay – v několika aspektech jsou si totiž obě hry nápadně podobné. A co bude v Motorcycle Mechanic Simulatoru 2021 vaším úkolem? Úkol se bude podobat všem jiným opravářským simulátorů, v tomto případě je tedy třeba opravovat a servisovat silniční nebo sportovní motocykly. Rovněž si budete vylepšovat svoji dílnu. Vše ale není tak růžové a titul trpí i několika chybami a nedostatky. Které to jsou, nám ukáže dnešní recenze. Jen dodám, že titul je prozatím dostupný na PC, na další platformy vyjde později v letošním roce.

Simulátor a motorky tvoří senzační hru

Jak už bylo řečeno, Motorcycle Mechanic Simulator 2021 je hra zabývající se především opravou motorek a výměnou jejich dílů. Pokud si ji nechcete kupovat jen kvůli tomu, že se nevyznáte v motorkách a jejich dílech, nebuďte zoufalí, hra má jednotlivé díly pojmenované. Co na daném stroji bude potřeba vyměnit, vám označí červenou barvou a obecně se dočkáte pomoci ve všech aspektech. Malou výtku bych měl jen k označení chybějících dílů. Ty jsou zvýrazněny světle modrou, a pokud dostanete k servisu stejně laděnou motorku, barvy dokážou velmi snadno splývat – nemusí pak být na první pohled zřejmé, že vám některý díl chybí. Bohužel se tento odstín nedá změnit, což je možná trochu škoda. S každou motorkou se samozřejmě můžete i projet, ale nejdříve je nutné ji sestavit zpět do původního stavu.

Zdroj: PlayWay

Jak se stát opravářem během misí

Náplň samotných misí je v podstatě podobná. Většinou se jedná o výměnu dílu, přelakování rámu či blatníku, výměnu pneumatik atd. Některé mise mohou mít i bonusový cíl, který je někdy mnohem zábavnější. Tyto bonusy dělat nemusíte, ale dokáže to zpříjemnit hru a něco nového vás naučit. Líbilo se mi, že jsem si připadal jako reálný opravář či mechanik, může to totiž vyžadovat i určité znalosti ze skutečného života. Vlastní motorku nebo tu od vašeho zákazníka můžete řídit na dvou specifických mapách. Motorky se všechny ovládají stejně, ovládání je dobré, ale podle mě až moc nemotorné. Zpracování fyziky není moc dobré a například po nárazu do bariéry má motorka tendenci se v ní zaseknout. Dále zde můžete provádět i krátké testy, které vám mohou pomoci poodhalit některé vady. Není ale nutnost je dělat a testy jsou čistě dobrovolnou záležitostí.

Během plnění misí získáváte zkušenosti, které zvyšují vaší herní úroveň, a díky tomu si odemykáte dovednosti a nové věci v obchodě. Nové věci vám tak trochu dokáží usnadnit hru, např. identifikace dílu, který je potřeba vyměnit, aniž byste jej museli zkoumat. Když jsem měl hodně dovednostních bodů, mohl jsem je utratit, ale až poté, co jsem si dané vylepšení odemknul v obchodě, abych ho mohl zakoupit. Zkušenosti získáváte jen tím, že budete vykonávat svou práci a plnit mise. Čím vyšší máte úroveň, tím snažší práci máte, můžete rychleji šroubovat, vydělávat více peněz a mít levnější díly.

Zdroj: PlayWay

Optimalizace a vizuální styl

Zvuková stránka funguje, zní velmi dobře a zdařile přenáší celý dojem z motorek.

Velkým plusem této hry je pro mě také uživatelsky přívětivé rozhraní a dobré ovládání, které pochopí i méně znalý člověk.

Mám zde však také určité výhrady. Načítání uložené pozice trvá o trochu déle, než by se mi líbilo. Při rychlejší chůzi se mi hra zasekávala – nebylo to sice nic hrozného, ale když se vám to stává častěji, je to už otravné. Při otestování opravené motorky jsem musel vycestovat na testovací plochu a po testu jsem musel projít nakládací obrazovkou, abych mohl motorku zkontrolovat a vrátit ji původnímu majiteli. Je to nepříjemné, ale ne tak otravné, jak byste očekávali. Po vizuální stránce nemám ke hře moc výhrad. Motorcycle Mechanic Simulator 2021 jsem hrál na nejvyšší nastavení grafiky, což ve výsledku vytvořilo vytvořilo krásný vizuální styl, kterým mě hra doslova pohltila.

Dalším nepříjemným problémem jsou občasné bugy v samotných misích, kdy se správně nepočítá splnění cílů. Pokud je například jako cíl pro dokončení mise 99 %, nemusí se poslední úkol připočítat do statistiky a velice snadno se dostanete do situace, kdy mise nemusí být uznána jako splněná.

Další razantní problém je obchod neboli tablet, který slouží jako obchod i jako inventář. Ten je v některých případech až katastrofální. Pokud si díly uložíte do nákupního seznamu a poté je budete chtít použít na prodejně, nemusí se vám daný díl uložit. Správný díl se najde v obchodě, ale bez zohlednění požadovaného parametru a přesného názvu. Nákupní seznam je tedy bezpředmětný a tvoří jen další důvod, proč tomu dát minus. Při rozebírání dílů neexistuje vůbec žádná logika. Proč musím sundat blatník, když chci odmontovat kolo? To je jen jeden z příkladů, ale těchto přešlapů je ve hře více než dost.

Zdroj: PlayWay

Stálé vylepšování obsahu, ale hry ani moc ne

Do hry vývojáři vkládají velké úsilí a pravidelně vydávají updaty, které přináší nový obsah i opravy chyb. Nedávno vyšel velký update, který opravil poměrně dost chyb ale stále je co vylepšovat. Byly přidány dvě nové motorky, možnost nákupu rámů v obchodě, montáže z rámu a zobrazení úrovně motorky i stavu opotřebení v okně stavu motorky.

Spojení simulátoru a motorek je vskutku sen každého motorkáře, hra je poměrně uklidňující. Chybí mi tu ale česká lokalizace, ve hře je mnoho aktivit a součástek, které mají složité názvy. Reálné zvuky a vizuální styl jsou parametry, díky kterým od tohoto titulu jen tak neodejdete.


Recenzi pro Gaming Professors napsal Luděk Novotný.

Klady
 • vizuální styl
 • zvuky
 • tutoriál
 • zkušební jízda
 • doplňující aktivity pro mise
Zápory
 • přesvětlené textury
 • obchod
 • problém s dokončením mise
 • menší záseky
 • lepší nápověda by se někdy hodila
Platforma PC
 • Datum vydání 17.11.2021
 • 0.0

  Doporučujeme

  Gaming Professors

  Externí redaktoři nám občas podají pomocnou ruku. Každý se svou specializací zaměřuje na jiné typy her a dohromady tak pokrývají širokou škálu herních žánrů. Přidat se můžeš i ty!

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.