Neon Echo- úvod

Neon Echo – stojí za váš čas?

21. 1. 2024
Zdroj náhledu: igdb.com

Neon Echo je akční 3D sidescrolling rogue-lite titul, v němž se snoubí anime a tech-wear styl. Za tímto zajímavým a velmi barevným titulem plným hudby stojí čínští vývojáři z Xinyuan Studio. Od nich můžete znát například hru My Hero Academia: The Strongest Hero.

Jak už to tak bývá, svět byl napaden. Nečekejte však invazi mimozemšťanů, ve hře Neon Echo svět zaplavila zkažená síla „hluku“. Ano, čtete správně. Všichni, kdo se tomuto hluku vystav, okamžitě se stávají neklidnými, až maniakálními, a někteří z nich se dokonce promění na monstra. Lidé však přišli s překvapivým objevem. Elektronická hudba podle všeho dokáže těmto proměnám zabránit a umí vrátit lidem zdravý rozum. Díky tomu se naše výjimečná skupinka teenagerů (kterou tvoří Lilya, Evelyn a Maz) vydává na cestu, aby porazila veškerý hluk a obnovila tak mír za použití elektronické hudby. Přiznávám rovnou, že zde vidím silnou podobnost s příběhem z filmu pro děti, jenž se jmenuje Trollové: Světové turné (2020). V něm se nás tvůrci z DreamWorks Animation snaží přesvědčit o tom, že všechny trable světa se dají vyřešit tancem, zpěvem a vzájemným objímáním.

Elektronická hudba a neony všude

Předběžný přístup nám prozatím a zřejmě napořád nabízí tři povolání k vyzkoušení. Jedná se o Tachi Warriora, Gunnera a Boxera. Každý z nich má jiné talenty a dovednosti. Dále mají i odlišné „klasické“ a „neonové“ formy, díky nimž vytváří různé bojové útoky. Titul Neon Echo nabízí možnost prohlédnout si, jak fungují a vypadají jednotlivé útoky, jež mají své názvy spojené nějakým způsobem s hudbou. Například Judgment of Melody, Sound Wave či Chord Sword.

U jednotlivých postav najdeme „skladatele života“ (life composer), jenž funguje podobně jako u většiny her strom schopností. Vypadá jako jakési CD a hráči na něm rozdělují body mezi schopnosti pro boj, asistenci a život. Vaše herní postava též vlastní příruční knihu. V ní každý hráč najde informace o výzkumu, soupeřích, tutoriál a databázi. Co se týče tutoriálu, je velmi příjemně zpracovaný a vše vám velmi rychle a jednoduše vysvětlí. Navíc je vždy k dispozici. Databáze v příruční knize pak hráči slouží jako informace o hře. Ukazuje vám například, kolikrát jste zemřeli, jaký máte nejrychlejší čas v daných lokacích či kolik máte materiálu.

Hráči zde bojují podle vlastního tempa či tempa, jež udává elektronická hudba v titulu. Pokud se trefíte do rytmu, změní se vaše dovednosti. Dokonce můžete vstoupit do speciálního stavu neonizace, kdy je pak hudba na pozadí nahrazena ještě intenzivnějším elektronickým hudebním doprovodem. Neváhejte si proto nasadit sluchátka a užijte si bitvu na plno. Hra momentálně nabízí kolem čtyř set různých bojišť, takže se rozhodně nebudete nudit.

Zrušená hra ano, či ne?

Podle fanoušků je titul Neon Echo zrušen, neboť prý vydavatelé propustili celý tým, jenž na hře pracoval. Jak je to doopravdy? Podle oficiální zprávy bylo propuštěno z původních čtyř set dvaceti sedmi lidí celkem dvě stě dvacet zaměstnanců. Poté studio uspořádalo pro všechny své zaměstnance interní schůzku s tím, že společnost plánuje přerušit dva projekty a další projekt s názvem Neon bude zařazen na seznam čekajících (budou u něj probíhat běžné údržby až do oficiálního oznámení). Šestého června 2023 pak bylo oficiálně oznámeno, že je projekt zrušen. Jako důvod společnost uvádí neziskovost a peněžní ztrátu, kterou jejich firma u titulu Neon očekává. Je to však velká škoda, neboť hra je velmi kvalitně provedená a má velký potenciál.

Velice ráda jsem si titul Neon Echo zahrála. Je to vizuálně velmi barevný, roztomilý a cool kousek. Najdete v něm anime postavičky (i jejich chibi verze) a našláplý soundtrack. Hra obsahuje nedokončený disk schopností, jednoduchý a přehledný tutoriál i seznam útoků. Jsem z ní nadšená, ale vzhledem k okolnostem vám ji nedoporučuji kupovat, alespoň do chvíle, než se objeví někdo, kdo by ji laskavě dokončil.

Platforma PC
 • Datum vydání 21.04.2023
 • Vizuál

  Audio

  Příběh

  Znovuhratelnost

  Technické zpracování

  Obtížnost

  Petra Svobodová

  Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

  Sledujte nás:

  © 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.