Netflixácký Zaklínač se s Henrym Cavillem rozloučí v hrdinském stylu, protože Hemsworth bude jiný

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: Netflix
Vždycky když mám pocit, že Lauren Schmidt Hissrich nemůže brečet, stěžovat si nebo vymýšlet větší kraviny, objeví se od ní nějaká nová skvělá novinka. Henry Cavill skončil v roli zaklínače Geralta, a ačkoliv stále nevíme proč, nejvíce se počítá s tím, že je to z důvodu absolutního nedodržování a utahování si z předlohy. Nyní showrunnerka oznámila, jaký bude Cavillův konec.
V rozhovoru pro Entertainment Weekly naznačila, že Geralt v Cavillově podání nebude mít obyčejné rozloučení, ale že bude epické, a to i přesto, že se s ním původně nepočítalo. Geralt se totiž má dobrovolně vzdát své snahy o neutralitu a podřídit všechno záchraně Ciri, což vyústí v patřičně hrdinský konec. K tomu dodala, že u prvních dvou sérií byla skutečně adaptace příliš volná a že rozumí fanouškům, takže třetí série by měla těžit z dosud nejpevnějšího spojení s knihami, konkrétně s Časem opovržení, jehož by se měla týkat.
Liam Hemsworth, který má Henryho Cavilla nahradit, by měl vnést svěží vítr do série a přijít s úplně novou motivací. Lauren Hissrich doslova řekla: „Je to značně jiný Geralt, než jsme očekávali. Což je mimochodem hodně slabé slovo.“ Tento tajemný dodatek hradu v Karpatech je skutečně nic neříkající, ale asi dává smysl, že když nebude v hlavní roli Cavill jako Geralt, tak přece Hemsworth jako Geralt musí být úplně jiný. Asi.
Mně ale v hlavě běží kniha Čas opovržení, která se týká především povstání na ostrově Thanned, kde si to mezi sebou vyříkávají kouzelníci. Do tohoto konfliktu se zapojí Geralt, Yennefer i Ciri. POZOR, SPOILER! Nejspíš se tak dočkáme rozloučení s Cavillem v podání epického souboje mezi zaklínačem a čarodějem Vilgefortzem, protože jinak si nedovedu představit důstojné rozloučení. Na druhou stranu bychom už měli poznat obsazení zlodějské bandy Potkanů, pro kterou showrunnerka chystá vlastní seriál, protože neexistuje zbytečnější skupina. Uvidíme, jak veškeré tyto plány dopadnou. Momentálně to vypadá, že po krátkém spin-offu Blood Origin, na který se valí vlna kritiky, nemusí seriál Zaklínač třetí sérii přežít.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn