New World intro

New World – tisíce lidí se stále nemohou připojit

30. 9. 2021
Zdroj náhledu: igdb.com

New World je nová, velmi očekávaná hra. Jedná se o epické MMO pro více hráčů vyvinuté společností Amazon Games Orange County a vydané společností Amazon Games.

O hře jsme vás informovali již v minulosti. Už v betatestování hra na sebe poutala jak pozitivní, tak i negativní pozornost a to zejména kvůli problémům s grafickými kartami a také servery.

New World a problém se servery

Již první den po spuštění se fronty na servery New World stále počítají na tisíce a někteří hráči čekají na novou MMO od Amazonu celé hodiny. Někteří hráči oproti tomu naskakují na servery ihned po vytvoření své postavy. Je to poněkud zvláštní situace, mnoho hráčů však stále musí stát fronty, aby se mohli vůbec připojit k serverům, na kterých začínali, nebo na kterých jsou jejich spolubojovníci či přátelé.

Některé servery jsou ultrapopulární, a to zejména díky streamerům a youtuberům, kteří zmiňují, že na nich hrají. Někteří hráči tak volí tyto servery v naději, že se potkají se svým idolem nebo jen oblíbeným youtuberem a pozdraví jej. O další servery se přihlásily velké MMO guildy a komunity na Discordu, jejichž řady a fanoušci tlačí světy daleko za jejich populační limity 2000 hráčů. Ale o tom je přece svět MMO her? Hrát se svými kamarády a komunitou, která vám sedí.

Hráče dále velmi frustrují chyby, které je zřejmě vyřadí z fronty, a to potenciálně po několika hodinách čekání. V jednom vlákně na Redditu hráči diskutují o strategiích, jak se vypořádat s chybou „TooManyRequestsException“, aniž by přišli o místo ve frontě.

Amazon uvádí, že spolu s přidáváním nových serverů zvýší po testování limit serverů nad 2 000 hráčů. Horní hranice však nebyla oznámena, a tak nezbývá než doufat a spekulovat.

Společnost Amazon včera také oznámila, že v příštích dvou týdnech nabídne všem možnost přenést své postavy na jiné servery, aby se vyhnuli dlouhým frontám. Můžete tak začít na klidném serveru a pak se přesunout na populárnější (nebo tam, kde jsou vaši přátelé), jakmile se uklidní nápor při spuštění. Podrobnosti o přesunech se „brzy objeví”, uvedla dnes společnost Amazon.

Zdroj: igdb.com

Extrémní čekání a fronty si vybírají svou daň

Příslib přestupu možná pomohl, protože už nevidíme žádné směšné fronty o 20 000 hráčích, které jsme včera několikrát viděli, ale problém zdaleka není vyřešen. 

Hráči ze střední Evropy si v dnešním vlákně na Redditu stěžovali, že nemají k dispozici žádné servery s nízkým počtem hráčů, i kdyby se vzdali a vytvořili si novou postavu.„Hru jsem ještě nehrál,“ uvedl uživatel Frenk. „Pracuji v EU od devíti do pěti hodin. Včera jsem to vzdal poté, co jsem se zasekl na čtyři hodiny a právě teď jsem 1000. ve frontě. Ani dnes to nevidím, že bych hrál.“

Někteří z nás se včera večer také zasekli při čekání, a protože se streameři a komunity přesouvají, lze jen hádat, které servery se stanou hotspoty. Hypoteticky se mohlo stát, že si někdo v den spuštění vybral náhodný server, hrál celou noc a pak zjistil, že se na něj nemůže vrátit, protože si ho pro účely improvizace vyžádala třítisícová RP komunita na Discordu. 

Tyto problémy si také samozřejmě vyžádaly svou daň v podobě negativních recenzí a hodnocení. Ve hře je nyní 730 tisíc hráčů, otázkou však je, kolik z nich opravdu hraje, hodnocení hry je však na Steamu pouhých 48%.

Příslib budoucího přenosu postavy je sice hezký, ale začínat hned teď znovu na serveru bez přátel a spoluhráčů z guildy není příliš lákavá vyhlídka. Kdo by chtěl strávit startovní týden, který bude pravděpodobně nejkoncentrovanějším týdnem hraní, bez hraní s přáteli.

Hru můžete sledovat zde.

Petr Polák

Hry hraje již přes 25 let, začínal na jednom z prvních NES v České republice. Postupem času se přesunul na PC, kde hraní her naprosto podlehl. Má rád hry všeho druhu, které představují i určitou výzvu. Achievement hunter.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.