A Plague Tale: Requiem náhled

Nový příběhový trailer ke hře A Plague Tale: Requiem

28. 9. 2022
Zdroj náhledu: IGDB.com

Nový trailer ke hře A Plague Tale: Requiem, který vývojáři zveřejnili k příležitosti blížícího se vydání, se zaměřuje na děj blížícího se titulu. Příběh A Plague Tale začíná šest měsíců po událostech první hry, v Requiem se hráči znovu setkávají s Amicií a Hugem De Rune, kteří se vydávají na další dobrodružství ve světě zamořeném krysami.

Dle nedávného potvrzení od Studio Asobo hráči mohou očekávat, že A Plague Tale: Requiem bude trvat 15–18 hodin, což je výrazně více než přibližně desetihodinová délka původní hry. Tým však zdůraznil, že pokračování nenabylo většího rozsahu jenom tak, ale že se spíše tato délka hodí k příběhu. Na podporu tohoto sdělení byl vydán nový příběhový trailer, který teasuje, na co se hráči mohou 18. října těšit.

V nejnovějším traileru vidíme návrat Amicie a Huga De Rune, kteří se zabydlují v novém životě ve francouzské Provence. Zdá se, že štěstí se rychle vytratí, když se na vesnici snesou tisíce krys, které s sebou přinesou smrtící černý mor a záhadnou nemoc, jež postihne mladšího ze sourozenců. Divákům je pak nabídnuta ochutnávka hratelnosti, kdy je Amicia viděna, jak se plíží k mnoha nepřátelům, než je zlikviduje, a také ukázka nových zbraní, jako jsou kouřové bomby, které zhášejí pochodně, aby přilákaly krysy na nepřátelská místa.

Fanoušky hry A Plague Tale: Innocence z roku 2019 jistě potěší i to, že Hugo se v Requiem dočká rozšířené role. Mladší sourozenec De Rune bude moci využívat své schopnosti k ovládání krysích hord, které decimují Francii, ale zdá se, že s nimi zvládne i mnohem víc. Nejnovější trailer naznačuje, že jeho schopnosti zaznamenaly oproti předchozímu dílu značný rozvoj, protože vidí vize míst, která budou muset hráči prozkoumat, aby mohli postupovat dějem hry.

Navzdory novému traileru jsou podrobnosti o tom, jak se bude příběh v Requiem vyvíjet, právem záměrně zamlžovány, nicméně změny se nezdají být jen na povrchu. Asobo se při vývoji Requiem soustředilo na konzole současné generace. To jim umožnilo provést takové změny, jako je vykreslování stovek tisíc krys v reálném čase, což by na konzolích PlayStation 4 nebo Xbox One nebylo možné.

A Plague Tale: Requiem vyjde na PC, PS5, Switch (cloudová verze) a Xbox Series X/S 18. října 2022.

Zdroj: gamerant.com

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.