Cult of the Lamb – pekelná chapadla!

Obětujte roztomilá zvířátka v nové hře Cult of the Lamb

25. 2. 2022
Zdroj náhledu: Massive Monster

Jakmile drobný beránek pochoduje na smrt, aby svou hlavu položil na katův špalek, objeví se tajemná entita a zachrání mu život tím, že ho posedne a propůjčí mu silné schopnosti. Díky těm dokáže osvobodit další utlačovaná zvířátka, avšak za tuto spásu je třeba draze zaplatit. Vžijte se do role posedlého beránka, který si kolem sebe bude muset vybudovat co nejvíce následovníků, co by záhadnou sílu uctívali. Roztomilá zvířátka v malebné kreslené grafice budou obětována démonům a dle traileru si to mnohá budou dokonce i užívat. Chcete-li do podsvětí doputovat s úsměvem na tváři, nechte se do něj stáhnout pekelnými chapadly za účelem potěšit temného boha.

Nic ovšem nedostanete zadarmo. V tomto nebezpečném procedurálně generovaném světě se síla odhaduje dle toho, jak dobře si stojí vaši následovníci a jak zvládnete budovat svůj kult. Stavte nové budovy, šiřte osvícení při kázání k posílení víry, provádějte mystické rituály k usmíření falešných proroků, očistěte nevěřící a přiveďte je na správnou cestu a samozřejmě k tomu všemu zkoumejte rozlehlý svět. Roguelike mechaniky zajistí neustálou smyčku utrpení a znovuhratelnosti, dokud se vám nakonec nepodaří odhalit tajemství pekelného beraního boha.

Zdroj: Massive Monster

Pro menší studio Massive Monster je typická barevná ručně kreslená grafika, jako tomu je u jejich předešlých dvou her, Never Give Up a Adventure Pals. Tento tým je navíc jedinečný i v tom ohledu, že jeho členové pracují na dálku od Velké Británie až po Austrálii. Jejich nejnovější počin Cult of the Lamb by měl vyjít ještě v tomto roce na všechny konzole včetně PC.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.