Next Fest

Next Fest 2022: Nejzajímavější tituly – část první

25. 2. 2022
 

Na Steamu již v minulosti párkrát proběhl herní festival s názvem Next Fest, kde mají uživatelé možnost si vyzkoušet několik stovek demoverzí her. Tento festival nabízí zejména tituly od méně známých vývojářů, nicméně výběr her je velice rozmanitý a pestrý. Momentálně od 21. 2. až do 28. 2. tato událost probíhá znovu – redaktoři herního magazínu Gaming Professors proto opět spojili své síly a vybrali několik zajímavých titulů, které si zahráli a které mohou vřele doporučit.

Nikola Erlebachová

Farewell North / Kyle Banks

Tato zajímavě vyhlížející explorativní adventura se netají inspirací známými tituly, jako je Journey, GRIS a Lost Ember. V roli odvážné border kolie Chesley pomůžete své mladé paničce objevit dávno ztracené vzpomínky její minulosti ve vybledlém otevřeném světě bez barev, který je inspirován skotskými souostrovími. Svět plný melancholie ukrývá zamrzlou divokou přírodu, logické hádanky, skryté objekty i děsivé nepřátele. Hádanky jsou postaveny na perspektivě a na hře s barvou, kterou Chesley svým štěkáním dokáže na malou chvíli navrátit. Kdo jiný dokáže chladnou oblast napravit do její původní podoby než psí hrdinka.

FAR: Changing Tides / Okomotive

FAR: Lone Sail nastavilo laťku opravdu vysoko a pokračování této strastiplné cesty na vlastní pěst zpustošeným světem se ponese ve velmi podobném duchu. Nějaké změny a inovace ovšem přece jen nastanou. Tentokrát se podíváme na vodní hladinu i pod ní. Nová postava stejně drobného vzrůstu bude ovládat obrovský parní stroj – chcete-li, ponorku – v cestě za neznámem. Hlídat si budete muset o dost více páček a kontrolek, opravovat závady, hasit požáry, po dně hledat palivo a strategicky volit, kdy vykasat plachty a využít k pohybu kouzla přírody, a kdy naopak sáhnout po síle spalovacího motoru. Toto nové meditativní dobrodružství vychází už za pár dní, 1. března.

Little Orpheus / The Chinese Room

Vydejte se s chrabrým kosmonautem Ivanem na cestu do středu Země, kde objeví úplně nový svět. V tomto dobrodružství vás budou čekat nejrůznější nástrahy a nepřátelé, kteří se celou dobu ukrývali pod zemským povrchem a nevítaného návštěvníka zrovna dvakrát nemusí. Zapojte svou vychytralost, tiše se propližte kolem naštvaného T-Rexe, objevujte krásy i záhady této dávno ztracené říše a v první řadě zachraňte svět. Little Orpheus jistě okouzlí svou malebnou grafickou stránkou s velmi intuitivními logickými úlohami. Ivan začne své neskutečné zážitky po návratu na povrch vyprávět už 1. března.

Michal Mráz

Warstride Challenges / Dream Powered Games

Sami vývojáři prezentují svůj titul jako kombinaci her ve stylu Doom, Super Meat Boy a TrackMania. K této směsici bych přidal ještě Severed Steel. Warstride Challenges je nová, rychlá FPS hra, ve které záleží na vašich schopnostech. Titul zatím nabízí krátké, ale poměrně obtížné úrovně doprovázené skvělými přestřelkami, po kterých všude zůstávají krvavé skvrny. Kromě střelných zbraní má vaše postava k dispozici i některá vylepšení, například zpomalení času pro lepší headshoty. Nepřátele pak můžete mlátit ze vzduchu nebo se pomocí háku přitáhnout na těžko přístupná místa. Rozhodně se jedná o svižnou akční hru s velkým potenciálem. Vydání titulu je naplánováno na začátek letošního roku, ale přesnější datum zatím bohužel není známo.

Turbo Overkill / Trigger Happy Interactive

Turbo Overkill je kyberpunková FPS hra, kterou nám přináší studio Trigger Happy Interactive a která vypadá na skvělou a brutální akci. Ohledně kvality hry bych se nebál, jelikož na ní pracuje samotný Sam Prebble, kterého můžete znát díky skvělé modifikaci pro Dooma 2, Total Chaos. Na vaší nebezpečné misi budete využívat velkou škálu smrtících zbraní, které mají ještě sekundární režimy – brokovnice, dvě pistole, plazmovou pušku, rotační kulomet či motorovou pilu přidělanou k vaší noze. Bližší datum vydání bohužel není známo. Ale rozhodně je na co se těšit.

Petra Svobodová

The Bridge Curse: Road to Salvation / SOFTSTAR ENTERTAINMENT

V této atmosférické hororové hře se podíváme na zoubek jednomu hororovému příběhu z Tchaj-wanu, který se odehrává na půdě Tunghu University. Podle místní legendy řádí na půdě kampusu již několik desítek let rozzuřený duch ženy. Samozřejmě se šest místních vysokoškoláků rozhodne zjistit pravdu o této městské legendě. Připravte se na hromadu plížení, sbírání informací a prozkoumávání kampusu, ale také na všudypřítomný strach. Podaří se vám prolomit kletbu, nebo všichni zemřou?

Witching Hour / Vincent Lade

Každé malé město ukrývá své tajemství. Některá tato tajemství jsou však horší než jiná. V tomto hororovém příběhu se podíváme do městečka, které má temnou historii spojenou s čarodějnicemi. Osud vaší postavy záleží na obtížných rozhodnutích, jež budete muset udělat. V této zajímavé hororové hře na vás čeká řešení hádanek, množství dobře provedených jumpscarů, jedno velké tajemství a nepřítel, kterému se rozhodně nechcete postavit.

Mirror Forge / MystiveDev

Mirror Forge je dosti zajímavým titulem. Jedná se o psychologickou hororovou hru s prvky survivalu. Společně s protagonistou Thomasem Jacksonem budete v alternativních dimenzích čelit všemožným bytostem, které jsou strašnější než vaše nejhorší noční můry. Hra je silně inspirována hrou Silent Hill a seriálem Netflixu Stranger Things. Můžete si toho všimnout na monstrech i prostředí kolem vás. Na hráče tu čekají logické hádanky, plížení před monstry, jež jsou viděná i neviditelná, a samozřejmě nechybí ani sbírání stop. Pokuste se tedy s Thomasem nahlédnout do těchto jiných dimenzí a odhalte jeho děsivé tajemství.

Adéla Vránová

A Tale of Paper / Open House Games

S papírovými hrdiny se v poslední době nejspíš roztrhnul pytel. Po Papetuře, na jejíž recenzi se můžete již brzy těšit, přichází demo A Tale of Paper. Další papírový hrdina, nicméně zpracování úplně jiné. A Tale of Paper je 3D skákací atmosférická adventura protkaná hádankami a skládačkami. Při jejich řešení budete využívat toho, že se váš papírový hrdina může přeskládat jako origami do jiné podoby. V jiné podobě budete mít jiné schopnosti a budete se tak třeba moct dostat na místa, kam to předtím nešlo. Zkoušela jsem na doporučení hry použít bezdrátový ovladač a v porovnání s klávesnicí je to opravdu pohodlnější. A Tale of Paper je zajímavý nápad, už se těším na plnou verzi.

Builders of Egypt / Strategy Labs

Není nad to, si v chladných únorových dnech připomenout horké podnebí Egypta a zavzpomínat na poslední dovolenou. To nyní můžete v Builders of Egypt, který je až nápadně podobný staré dobré legendě Pharaoh od studia Sierra. Až to chvílemi vypadá jako celkem slušná vykrádačka. Ale Builders of Egypt má hezčí vizuál a celkově je víc propracovaná a zaměřená na managerské záležitosti. A v neposlední řadě je ve 3D. Hra vás taky moc nešetří a hned od začátku do vás celkem rychle sype nekonečnou výuku od stavění až po ekonomiku vašeho státu.
V rámci Next Festu je k dispozici i nová verze Pharaoh: A New Era, takže si můžete obě hry porovnat na vlastní kůži.

Pharaoh: A New Era / Triskell Interactive

Slunce, pyramidy, chrámy, ale taky spousta hladových lidí, kteří spoléhají na vaši ochranu. To je realita dnes již legendární a zároveň stařičké budovatelské strategie Pharaoh, která původně vyšla již před více než 20 lety, konkrétně v roce 1999. Nyní však vydavatel Dot Emu převzal Pharaoh pod svá křídla a pro všechny milovníky egyptského podnebí si připravuje novou podobu Pharaoh: A New Era.
Nový Pharaoh je přepracovaný nejenom graficky, ale samo sebou je upravena i hratelnost, aby se lépe přizpůsobila mladším hráčům zvyklým spíš na novodobé hry. A je pravda, že nový Pharaoh je opravdu hratelnější, rozhodně koukatelnější, a přitom ale neztratil nic ze své krásné exotické atmosféry. Takže směle vzhůru na cestu podél Nilu…

Adéla Pfefrová

Od útlého dětství sledovala staršího bratra, jak hraje hry. A nakonec se to i pro ni stalo její vášní. V současné době téměř každý den ztrácí své nervy u hry Counter-Strike: Global Offensive, kterou hraje dlouhých 5 let. Její slabostí jsou rozhodně survival hry, jako například The Long Dark nebo The Forest. Svojí povahou je extrovert, když zrovna nesedí u her nebo seriálů, ráda poznává nové lidi a věnuje všechen svůj volný čas svým přátelům a rodině.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.