Nvidia – logo

Odhalení specifikací karty Nvidia GTX 1630

21. 5. 2022
Zdroj náhledu: Nvidia

Podle nedávné zprávy serveru Videocardz má být 31. května vydána další grafická karta GTX 1630 společnosti Nvidia, která nabídne výkon hodný mainstreamového GPU. Je založena na architektuře Turing, což byla technologie použitá v předchozí generaci grafických karet, a bude mít 4 GB GDDR6 na sběrnici 12 Gb/s. Dále bude mít 512 jader CUDA, což je podle zprávy polovina toho, co může čip nabídnout, a jeho TDP bude 75 W, což není překvapivé vzhledem k tomu, že se jedná o low-endový čip. V době psaní tohoto článku nebyla stanovena maloobchodní cena.

Vypadá to jako poslední snaha dostat na trh nějaké nové produkty před příchodem další generace, která se pravděpodobně bude týkat mnohem levnější stránky věci. Očekává se, že 1630 nahradí Nvidia GTX 1050 Ti vydanou v říjnu 2016, proto by tato karta mohla být zajímavá pro každého, kdo hledá grafický procesor do svého počítače, ne však nezbytně pro hraní špičkových her.

Místo toho Nvidia pravděpodobně uvede řadu RTX 40 v červenci, tedy o několik měsíců dříve, než se očekávalo. Zdá se, že Nvidia se snaží získat náskok se svou řadou Ada Lovelace, zatímco jeho konkurenti z AMD šlapou Nvidii na paty s vlastní připravovanou architekturou. To samozřejmě nepomůže, pokud bude čipů nedostatek, což bude pravděpodobně ještě nějakou dobu trvat. Přestože ceny grafických karet klesají a blíží se maloobchodním cenám, je kvůli přetrvávajícímu nedostatku stále obtížné koupit nový produkt od společností AMD nebo Nvidia. To však zřejmě neodrazuje velké technologické společnosti, které chtějí trh zaplavit co největším počtem GPU.

Zdroj: gamerant, videocardz

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.