Kalendář Batman

Ohlašovačka Crwe na druhé pololetí roku 2023 je plná překvapení

21. 6. 2023
 

Je tu další ohlašovačka oblíbeného českého nakladatelství Crew. Opět se v ní na youtubovém kanále komiksar_cz objevili Jiří Pavlovský a Petr Litoš, kteří tradičně představili spoustu nových projektů a mezi nimi opět nějaké perličky. Ostatně komiks Cyberpunk 2077 byl jedním z prvních ohlášených počinů a od této vysoce nastavené laťky už se nezpomalovalo.

Tím prvním novým titulem, který byl oznámený, byl další díl do edice Můj první komiks. Do sbírky si tak nejmenší budou moci přidat Avengers. Zároveň ještě přibude nová trilogie se Spider-Manem, v níž tento hrdina bude ochraňovat mazlíčky slavných kolegů superhrdinů. Pro děti, krásné jednoduché a zábavné. Od oblíbené řady Modrá Crew, kde teď vycházel v posledních dvou číslech Elrik, se vrátíme k další už rozjeté sérii. Nyní to bude Okko. Vedle toho se rozjede nová řada s francouzským komiksem UCC Dolores.

Další na řadě jsou samozřejmě mangy. Novinkou bude sportovní romantický šónen Blue Box, kde jde o romanci mezi nesmělým chlapeckým badmintonistou a dívkou, která hraje basketbal. Další mangou do vaší sbírky může být hororová komedie Cat Diary. V tomto příběhu jsme krásně na pomezí děsu a smíchu, protože autor Junji Ito kreslí sám sebe a svou ženu, jak jim do života přišla kočka. Opět trošku šílenost od tohoto autora. Třetí bude šónen manga Kaiju no. 8. Mimochodem, v tomto případě se jedná o jednu z nejprodávanějších japonských mang současnosti. Kaiju jsou velké bestie, proti kterým bojují speciálně vycvičené jednotky. V tomto případě se ale podíváme konečně na to, co se děje poté, kdy je tento kolos poražen – tedy, co s tou obrovitánskou mrtvolou?

Mangy budou ještě rozšířeny o dílo Samurai Executioner, v češtině nejspíš Šógunův popravčí, jehož hlavní hrdina má testovat katany. Jenže aby katana byla nejlepší, musí se zkoušet i na lidech, a tak se ukazuje příběh z praxe tohoto popravčího. Velké téma by měla být historie doby, kromě tedy sekání hlav. Jinou mangou bude japonský Confession, příběh dvou horolezců, kteří se dostali na hranici přežití. Jeden se druhému před smrtí začne zpovídat, a když z něj všechny špatnosti vypadnou, oba přežijí. Ale to napětí mezi nimi zůstává. Další velkou japonskou záležitostí bude detektivní třídílný thriller Museum. V příběhu se utká geniální vyšetřovatel a geniální záporák. Lehce by to mohlo připomínat sérii Death Note, ale upřímně, z mého hlediska je zde příběh o něco málo lepší. Ostatně antagonistou je člověk s maskou žabáka v pláštěnce.

Komiksová řada Stranger Things se rozšíří o počin The Tomb of Ybwen. Příběh navazuje na události třetí série. V komiksu převládá osobní napětí nad ztrátou rodiče. Do těchto zvláštních počinů přibude zajímavý crossover mezi Batmanem a soudcem Dreddem. Z této série by měly vyjít všechny komiksy, co už u nás vyšly, plus pár novinek. Největší padouši dvou světů proti Katovi a superhrdinovi. Dalším návratem bude pokračování antihrdiny Loba, u nějž se dají dohromady různé příběhy, včetně toho s dinosaury nebo toho, kde bude ochraňovat konvoj.

Do Mistrovských děl evropského komiksu naposledy přibyl Metabaron 2. Nyní se tato série rozroste o počin Betelgeuse, tedy další z příběhů série Worlds of Aldebaran. Zde dominuje krásná kresba, spousta příšerek a skupina hrdinů, kteří budou řešit záhadu. Pokračovat bude také erotičtější téma. Crew vydávalo sérii Sunstone od Stjepana Šejiće. Novou sérií od stejnojmenného autora bude Mercy. Vracejí se hrdinové prvního cyklu a opět je čeká spousta věcí k řešení.

DC edice Black Label se rozroste o příběh Rogues, v němž se podíváme do budoucnosti. V hlavní roli vidíme Captaina Colda, který už je starý a rozhodne se udělat poslední velkou akci – okrást gorillu Grodda. Jak tohle může dopadnout? Mimochodem, u nás si ze série Black Label můžete přečíst komiksy Batman: Prokletí Bílého rytíře, Sebevražedný oddíl: Dostaňte Jokera nebo Košík plný hlav. V Rogues nenajdete nikoho kladného, přesto se podíváte více na oblíbené Flashovy záporáky.

Batman je natolik úspěšný, že vznikl i Batman Month. Tím je konkrétně září a Crew se rozhodlo tento měsíc doplnit o příběhy ze série One Bad Day. Batman zde sice je, ale padouši Tučňák a Riddler mají trošku významnější roli. Ostatně, kdo by se nechtěl podívat na Riddlerovu genialitu a Tučňákovo stáří? Na konci přichází i upozornění, že všechny mangy a rozjeté série rozhodně pokračují a budou dotaženy. Tohle jsou především novinky. Přímo slovy Petra Litoše: „To co jsme nezmínili, neznamená, že nevyjde.“ Druhá polovina roku by měla přinést skoro stovku titulů a je rozhodně na co se těšit. Sledujte komiksar_cz a určitě se na něm nějaké ty novinky objeví. My se vás pokusíme pravidelně informovat.

Patrik Klicman

Milovník her s pořádným příběhem už od prvního releasu Age of Mythology, ke kterému se dostal náhodou jako malý devítiletý kluk. Nyní je to spíš herní konzerva, která má dilema u každé nové hry, jestli ji vůbec má spustit. Jinak se jedná o vášnivého čtenáře knih a komiksů, hráče Dračího doupěte, duševního sběratele herních figurek a milovníka grilování.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.