GRIME II – zpět do surrealistického světa

Oznámeno pokračování surrealistické metroidvanie GRIME II

26. 8. 2023
Zdroj náhledu: Clover Bite

Přesně před dvěma lety jsme recenzovali zajímavý nezávislý projekt vyznačující se svým organickým surrealistickým světem, jemuž vládnou kamenní bozi. Titul GRIME je uznávaná akční metroidvania s prvky RPG laděná do žánru Souls her. Je vám tedy jasné, že vám ve vteřině dokáže nakopat zadek. Vřele a pozitivně přijatá hra nyní hlásí návrat do surrealistického světa. Společnosti Clover Bite ohlašuje GRIME II, zatím bez data vydání.

Hráči by měli opět převzít roli člověku podobného tvora zhmotněného z anorganických kusů hornin schopného absorbovat poražené nepřátele i jejich schopnosti. Vývojáři slibují epické protivníky, ještě odolnější bosse, prozkoumávání tajemného světa plného rozmanitých kultur i postav a v neposlední řadě výběr vlastního herního stylu pomocí široké škály různých schopností a zbraní. Zcela nový svět skýtá mnoho nástrah, ale i příležitostí s nepřáteli rychle skoncovat, ačkoliv to samé mohou udělat oni vám.

GRIME je k dispozici na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S. Port na Nintendo Switch snad bude po značném odkládání v dohledné době rovněž dostupný. Nedávno vydané DLC Tinge of Terror do hry přidává NG+ pro ty, kteří si přejí náročnější bojová střetnutí. Rozšíření upravuje bossy a nepřátele, aby byli ještě smrtelnější, přidává exkluzivní předměty, novou hudbu, příběh i achievementy. Ohledně druhého dílu nám nebyly prozrazeny detailnější podrobnosti.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.