Palworld – zas budou problémy

Palworld zaznamenal obrovský propad hráčů

12. 2. 2024
Zdroj náhledu: Pocketpair

Asi není nikdo z herní scény, kdo by byť jen koutkem oka nezaznamenal extrémně populární fenomén jménem Palworld. Tato survival hra se odehrává ve velkém otevřeném světě, po němž pobíhají pestrobarevná stvoření všech tvarů, velikostí a schopností, jež lovíte a využíváte k prospěchu svému. Titul si získal pozornost především ve spojitosti s Pokémony. Mezi komunitou se najde tábor těch odpůrců, kteří Palworld označovali, a stále označují, za vykrádání, a na straně druhé jsou hráči, kteří tuto kauzu obchází obloukem a pouze si užívají to, co jim projekt nabízí. 

Palworld je spuštěn necelý měsíc a za tu dobu si na své konto připsal hned několik dechberoucích úspěchů, jako chvilkové kralování na vrcholu žebříčku nejprodávanějších her na Steamu, a dokonce se projektu v jednu chvíli podařilo získat dva miliony souběžných hráčů (opět na Steamu). Největší nápor servery podle SteamDB zažily 27. ledna, kdy se do hry současně přihlásilo neuvěřitelných 2 101 867 hráčů. V době psaní tohoto článku je aktivních něco přes pět set tisíc dušiček, což je stále solidní výkon. Denní průměrný počet hráčů se i nadále pohybuje ve stovkách tisíc a zřejmě to tak ještě nějakou chvíli bude pokračovat. Nejde tedy říct, že Palworld ztratil kouzlo nebo jen fanoušky jednoduše omrzel.

Daleko zajímavější ovšem je, když si čísla navzájem porovnáte a dojdete k závěru, že dvoutýdenní pokles činí zhruba 1,5 milionů hráčů, což je snad ten vůbec nejvýraznější propad v tak krátkém časovém horizontu v historii platformy Steam. Mnozí jistě namítnou, že Palworld začal svou cestu zatraceně vysoko, a bylo tedy jen otázkou času, kdy fanoušci přesídlí na něco jiného. Ostatně v únoru nás čeká ještě mnoho slibně vyhlížejících titulů, jako je Banishers: Ghosts of New Eden, Skull and Bones, The Thaumaturge, Nightingale nebo Final Fantasy VII Rebirth. I přesto, že pokaždé musíte počítat s nějakou ztrátou hráčů, čím déle po vydání jste, Palworld opět dokázal překvapit. Další pozoruhodné číslo do sbírky.

Pro ty z vás, kteří Palworld ještě nezkoušeli, nebojte se využít šance, protože skrze Xbox Game Pass se do kouzelného světa můžete na čumendu mrknout během chvilky a bez znatelnějšího provětrání peněženky.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.