Partisans 1941– Logo

Partisans 1941 – zábava na východní frontě

2. 2. 2021
Zdroj náhledu: Alter Games

Partisans 1941 se odehrává v době, kdy Sovětský svaz čelí devastujícím okupačním útokům německé armády. Ujmete se role kapitána Korina, který byl zajat a odsouzen k popravě. Díky záseku zbraně popravčího se kapitánovi Korinovi podaří svůj osud změnit a vydává se na útěk z tábora. Při úprku narazí na mladého chlapce jménem Sanko a jednoho člena ze své jednotky. Právě Sanko jim nabídne bezpečný osamocený úkryt svého dědy, ze kterého se později stane partyzánský tábor.

Taktika je váš přítel

Partisans 1941 je tzv. point-and-click žánr, tedy myší najedete na určený bod a pomocí stisknutí tlačítka vaše jednotka zaútočí či přiběhne na danou lokaci. Mise se na první pohled zdají jednoduché, ale věřte, že po počátečních levelech budete drtit tlačítka pro rychlé uložení a načítání. Tento titul je hodně o taktizování, trpělivosti, a někdy hlavně o pěkné dávce štěstí. Během hraní na vás čeká hned několik těžkých rozhodování, správný výběr zbraní a volby, kdy a kde je použijete. Zároveň musíte promyslet, jak vaše jednotky při přepadení rozmístíte. Záleží na každém rozhodnutí, protože k selhání stačí jediná chyba, a než najdete správnou taktiku, loadingovou obrazovku uvidíte častěji než samotnou hru. Také se musíte rozhodovat, jestli budete o zásoby okrádat jen nepřítele, nebo i nevinné spoluobčany. Tato rozhodnutí totiž mají vliv na průchod hrou. Přestřelky jsou někdy úsměvné, hlavně když všichni vaši členové stojí těsně nalepení na nepřítele a nikdo nikoho nedokáže zasáhnout. Vaším největším nepřítelem ale bude zásoba munice – nebudete jí mít nikdy dost, protože vaše jednotky s ní neustále plýtvají. Ale nebojte se, pokud by vám náhodou došla, můžete své hrdé a nebojácné partyzány vyzbrojit noži a poslat na plně ozbrojenou jednotku nebo na kulometné hnízdo. Pak jen doufejte, že máte dost léčiva a zásob. Taková malá rada – nezapomínejte si hru pravidelně ukládat.

Partisans 1941 – přísaha

Něco pro milovníky stealth akcí

Já osobně nejsem milovník stealth pasáží, pokud se nejedná o sérii jako je Splinter Cell či Hitman, kde jsou udělány skvěle. Překvapivě Partisans 1941 tyto pasáže prezentuje dobře. Kliknete na nepřítele a ukáže se vám kužel jeho dohledu, díky kterému můžete časovat další pohyby. K tomu nemáte skoro žádná omezení, celá oblast je vám volně přístupná. Nejsou tu žádné zamčené budovy, a pokud na takové narazíte, stačí najít páčidlo či jiný předmět a máte vyhráno. Křoví, lesy, skrýše za vozidly či kupa sena je tu na denním pořádku. A to nejsou všechny možnosti, kam se ukryjete, popřípadě kde schováte tělo nepřítele, aby ho nenašli jeho kumpáni. Vskutku celé prostředí využíváte ve svůj prospěch. Každý partyzán z vaší jednotky má několik dovednostních stromů a speciální schopnosti. Kapitán Korin jako jediný hází nože, Morozov zase píská, Sanka se dokáže kamkoliv infiltrovat atd. Budete hodně kombinovat jednotlivé partyzány, než najdete ten svůj pravý A-team. Jediná nevýhoda je, že kapitána Korina nemůžete nahradit jiným členem, takže z vašeho čtyřčlenného týmu můžete změnit pouze tři členy.

Předchozí Další Váš tábor je nejdůležitější částí hry. Posíláte zde své jednotky na hlavní či vedlejší mise, spravujete sklad zásob, zraněné partisány zde léčíte, upravujete si vybavení a mnoho dalšího. Aby tyto věci fungovaly, potřebujete pro základnu dvě hlavní složky – dřevo a bedny se surovinami. Partyzáni si v táboře poví občas příběhy nebo zavtipkují. Pokud jdete na hlavní misi, tak vám k tomu ještě něco málo poví.

Možná vás odradí vyšší cena 30 €, ale pokud mám být upřímný, tak je v tomto případě adekvátní. Vývojáři ze studia Alter Games udělali skvělý titul, na kterém si dali záležet.

Klady
  • stealth akce jsou propracované
  • spousty možností, jak postupovat a taktizovat
  • dobře sepsané scénáře postav
  • lokace a grafické zpracování
  • důsledky vašeho rozhodování
  • náročnost hry
  • česká lokalizace
Zápory
  • menší bugy, které neovlivňují hru
  • přestřelky
0.0

Doporučujeme

Michal Mráz

Hraní her podlehl už jako malý kluk díky svým retro srdcovkám jako byl Doom, Quake, Wolf a Duke Nukem. Skoro žádný žánr mu není cizí, ale nejraději má RPG, FPS a TPS hry. Jeho seznam dohraných her je delší než účtenka nákupu za doby korony. Jakmile vyjde nějaká nová hra jeho gusta, ihned se po ní sápe.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.