Peter Jackson řekl, že mu Amazon zapomněl poslat scénáře k seriálu Rings of Power

Sdílet
Sdílet
Sdílet
Zdroj: AmazonStudios
Nejdražší seriál všech dob se kvapně blíží. Zatímco fanoušci se dělí do několika táborů, od automatické nenávisti po ty, kteří už nyní tvrdí, že je to nejlepší seriál všech dob, nyní si přisadil i tvůrce filmové série Pán prstenů, sám režisér Peter Jackson. Ten přiznal, že byl osloven, aby na seriálu pracoval, a ve chvíli, kdy mu měly být poslány scénáře, všechen kontakt zmizel.
V rozhovoru pro The Hollywood Reporter se vyjádřil následovně: „Ptali se, jestli bych o to měl zájem. Tak jsem řekl: ‚Už máte scénáře?‘ Protože vím, jak těžké bylo napsat scénáře k filmům a neznal jsem lidi, kteří píší scénáře nyní (jedná se o showrunnery J. D. Paynea a Patricka McKaye, což jsou i vcelku nováčci v oboru). Řekli: ‚Ach ne, ještě nemáme scénáře, ale jakmile je napíšeme, pošleme vám je.‘ Takže jsem čekal, až dorazí scénáře, a nikdy nepřišly.“
Sám se ale také vyjádřil, že se těší, až uvidí nějaké další příběhy ze světa Středozemě, které konečně zkoukne jako neutrální divák. Ostatně Amazon se i vyjádřil, že musí za každou cenu oddělit svou adaptaci od dříve zpracovaných Tolkienových děl (tedy filmů z produkce Warner Bros s New Line). Uvidíme, jak to nakonec vše dopadne. Vzpomeňme si ale, že ani Christopher Tolkien filmovou adaptaci neměl rád.
Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na LinkedIn