Pets hotel - úvod

Pets Hotel – ráj pro mazlíčky

30. 8. 2023
 

Pets Hotel je další oddechová hra z prostředí ubytovacích zařízení, tentokrát, jak název napovídá, ze zvířecího hotelu. V této hře budete provozovat ubytování pro nejrůznější domácí mazlíčky. Starat se budete nejen o psy a kočky, ale i rybičky, králíky či želvy. Navrhnete si svůj hotel snů, v němž se mazlíčci budou cítit jako doma. Hra Pets Hotel vzešla od vývojářů z Games Incubator. Od nich můžete znát tituly jako například Animal Shelter Simulator, Police Shootout, Ship Graveyard Simulator a spoustu dalších simulátorů.

Postavit si vlastní hotel? Ano, či ne?

Hra Pets Hotel začíná tím, že si vyberete, jak ji vlastně chcete hrát. Postavíte si vlastní hotel, nebo spíše sáhnete po již přednastaveném kousku? To záleží na vás a vašich osobních herních preferencích. Pets Hotel vám nabízí Challenge Mode (jenž má čtyři různé verze) anebo možnost Free to play (zde si hráč hraje více méně, jak chce). Free to play nabízí hráči další čtyři možnosti začátku hry. Můžete si zde postavit svůj vlastní hotel nebo si jednoduše vyberete jeden ze tří domů, které jsou tu již přednastavené, což znamená, že mají určitý počet místností na jednotlivé druhy zvířat. Například: dvě místnosti pro psy, dvě pro kočky a jedno místo pro králíčka. To pak znamená, že pokud vám zavolá zákazník, že by potřeboval ubytovat želvu, má prostě smůlu. Jedinou vaší možností v takovém případě je místnost přistavět (pokud na ni máte peníze, samozřejmě). V Pets Hotel si můžete též zvolit obtížnost své hry. Hráč si tak může vybrat ze tří módů (easy, normal či hard). Jestliže jste začátečník, doporučuji předem projít tutoriál a zprvu zvolit nejlehčí obtížnost s přednastaveným hotelem. Pokud si vyberete už hotové ubytování, hned začnete pracovat. Váš nástup na šichtu začíná vždy v 8:00 ráno a končí přesně ve 22:00 odpoledne. Navíc tu existuje možnost přeskočit den, což se někdy úplně nevyplácí.

Holka pro všechno

Na začátku hry budete dělat úplně vše, od recepčního přes ošetřovatele až po manažera. Později ve hře si můžete sehnat za nějaký ten obnos i spolehlivé zaměstnance, již odvedou většinu práce za vás. Pokud si vyberete již postavený hotelový komplex, váš den začíná klasicky příchodem do práce a zvedáním telefonů na recepci. Různá zvířátka zapisujete do počítače, čímž jim rezervujete místa ve vašem krásném obydlí. V počítači zadáváte jméno, druh zvířete, jak dlouho se u vás ubytuje, na co má alergie, co rádo jí atd. Dokonce je tu i speciální kolonka, pokud si majitel například přeje, abyste jeho mazlíčka navíc očkovali či mu nechali zkrátit drápy. Hotel má většinou oddělené pokoje pro psy a kočky (každý bydlí sólo – každý pes samostatně). Co se týče ostatních mazlíčků, bývají většinou nacpaní v jednom pokoji. Želvy a králíci spolu a rybičky v akváriích v další místnosti. Pokud si stavíte vlastní hotel a nevyužijete žádný přednastavený, můžete si vytvořit pokoje dle vaší fantazie. Té se meze nekladou.

Ubytovat a vyzvednout

Po úspěšné rezervaci přichází na řadu ubytování zvířátek a jejich následné vyzvednutí. K obojímu budete využívat počítač na recepci. Pokud ubytováváte zvířátko, musíte jeho rezervaci potvrdit v počítači a daného mazlíčka přebrat od majitele. Nepotvrdíte-li, zvíře nejde převzít. Naopak, když mazlíček odchází po dovolené snů domů, musíte tuto akci též nejdříve odkliknout v počítači. Jakmile naplníte kapacitu, budete muset odmítat další zvířecí návštěvníky, kteří vás chtěli navštívit, což je smutné hlavně pro vaši peněženku.

Pets hotel - příjem mazlíčků

Vybaveníčko hotelu

V každém hotelu, ať už přednastaveném, či vámi zbudovaném, musíte mít svoji kancelář. V ní budete mít uložený počítač, jenž slouží k jinému účelu než ten, který najdete na recepci. V tomto počítači vidíte pohyby na účtu (kolik která místnost stojí atd.) nebo můžete upravovat logo a jméno firmy (s tím společně i znak vaší firmy). Vidíte tu také ubytování všech mazlíčků. Přes počítač můžete zadat i inzerát na vašeho příštího recepční/ho či chovatele/ku. Pokud se vám podaří přijmout další pracovní sílu, nebudete muset dělat už skoro vůbec nic. Vaši zaměstnanci se postarají plně o recepci, zvířata i hovory. Vaší jedinou starostí pak bude nákup stravy pro mazlíčky a přestavba hotelu. Kvůli tomu a stále se opakujícím úkonům (jako padesátkrát nalij vodu do misky či posté ustřihni drápky) začíná být hra Pets Hotel opakující se nuda.

Tutoriál

Každá hra mívá svůj tutoriál. Ten většinou bývá integrován jako součást titulu formou nápovědy či je řešen jako prolog, jenž vám vysvětlí, jak co funguje pomocí různých misí. Ve hře Pets Hotel je však tutoriál umístěn samostatně, a proto je dobré jej nejprve odehrát, abyste měli tušení, co jak dělat. Musím přiznat, že tutoriály jsou na mě zbytečně dlouhé a autoři je měli spíše zahrnout jako nápovědu. Pro hráče samotné by to bylo smysluplnější a plynulejší učení za pochodu.

Hra Pets Hotel má rozhodně potenciál, ale pro mě osobně má pomalejší tempo než ostatní simulátory. K tomu přidejte zdlouhavý tutoriál a stále se opakující výzvy, a po pár hodinách se jistě začnete nudit jako já. Bohužel autory nezachrání ani roztomilé animace zvířátek. Hře by rozhodně prospěl nějaký příběhový režim, protože jinak vás zabaví tak na víkend či dva.

Klady
  • roztomilé animace
  • možnost vybrat si už hotový hotel
  • výzvy
Zápory
  • zdlouhavý samostatně vyvedený tutoriál
  • neustále se opakující úkoly
  • ruční rezervace mazlíčků
0.0

Doporučujeme

Petra Svobodová

Ke hraní se dostala jako malá, když s tatínkem hráli na TV konzoli Maria a tanky. Na střední začala hrát s nejlepší kamarádkou wowko a už u hraní zůstala. Nejoblíbenější herní sérií je Dragon Age (dohraná snad milionkrát). Převážně hraje hororovky a příběhové hry. Ráda si přečte dobrou knihu, sleduje horory a miluje kávu.

Sledujte nás:

© 2023 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.