Statera – karty

Podpořte český projekt deskové hry Statera

13. 2. 2023
Zdroj náhledu: steamcommunity.com/sharedfiles

Mladé české studio FATboardgames spustilo kampaň na platformě Gamefound s cílem financovat svůj zajímavý projekt, deskovou hru Statera. V době psaní tohoto článku se vybraná částka pohybuje lehce pod padesáti procenty z celkové požadované sumy čtyřiceti pěti tisíc euro. Do konce kampaně ovšem zbývá více než čtrnáct dní. Statera si rozhodně zaslouží dostat se na herní stoly všech milovníků deskových her, protože nabízí skutečně nevšední koncept asymetrické strategické hry, a to hned dvěma způsoby. Buď budete soupeřit mezi bohy, nebo mezi dvěma národy Statery – Čompy a Fauny. Svým rozhodnutím hrát za soupeřící bohy nebo národy si zároveň určujete obtížnost hry.

Statera je silně založená na příbězích, přičemž každý z nich udává jiné tempo, hratelnost, podmínky vítězství, počet hráčů apod. Herní mechaniky jsou přizpůsobeny tak, aby i úplní začátečníci měli šanci na to, porazit zkušené deskoholiky. Statera je určena pro jednoho až čtyři hráče od čtrnácti let s proměnlivou herní dobou, která se může pohybovat od třiceti minut klidně až po dvě a půl hodiny. Aktivujte akční karty za nebojácné Stateřany nebo shromážděte duše svých věřících na miskách skutečných vah na modulární mapě. Hra vypadá skutečně skvěle, nemluvě o roztomilém vizuálu, a my autorům držíme palce s jejím financováním.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.