Abyss – úvodka

Abyss konečně vyšlo česky, TTGames vydají i Zahradní říši

27. 1. 2023
Zdroj náhledu: TTGames

Abyss je desková hra, ve které se hráči snaží ovládnout strategická místa v tajemném podmořském městě. Aby toho dosáhli, musí se rozvíjet na třech úrovních: nejprve sbírat spojence, poté je využít k verbování Pánů Propasti, kteří jim umožní přístup do různých částí města. Nakonec musí místa ve vhodný čas zabrat, aby se na konci hry stali vítězi. Abyss je vizuálně krásnou hrou, u které mimo jiné určitě potěší i svižná herní doba, která by se měla pohybovat do hodinky času. Hry vyšla již v roce 2014, ale na tuzemský trh se dostává až nyní díky nově vzniklému vydavatelství TTGames, pro které se jedná o první vydaný titul.

Zdroj: TTGames

Mladé české vydavatelství již stihlo oznámit i druhou hru, kterou u nás vydá. Stejně jako u Abyss se jedná o hru vydavatelství Bombyx, nesoucí název Garden Nation, a u nás ji najdete jako Zahradní říše. Opět se jedná o krásně stylizovanou hru, kde hrajete za minilidičky, kteří obývají zahrady a snaží se mezi spadaným listím vybudovat svoji malou domovinu. TTGames neoznámili, kdy se hry přesně dočkáme, ale určitě můžeme předpokládat, že to bude ještě v letošním roce.

František Hampl

K prvním hrám přičuchl už ve školce, ale do hraní ho pořádně až na základce vtáhla první Mafie, druzí simíci a třetí Heroes of Might and Magic. Hry ho od té doby nepustily, PC velice rychle doplnil „PSPéčkem“, od kterého přesedlal k větším konzolím, a dnes už je hrdým konzolistou. Jeho hlavním zájmem jsou příběhové adventury a RPGčka, ale nepohrdne ani dobrou strategií či karetkou. Pokud nepřebývá ve svém hráčském doupěti plném Lega a deskovek, tráví nejvíce času v kině a na farmačce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.