Control – logo

Control 2 byl oficiálně oznámen

12. 11. 2022
Zdroj náhledu: Remedy Entertainment

Po mnoha předtuchách a spekulacích tu máme konečně potvrzení z oficiálních míst. Finské studio Remedy Entertainment připravuje přímé pokračování úspěšné a kritiky chválené third-person akce Control, a to opětovně ve spolupráci s italskými kolegy z 505 Games.

V tiskové zprávě od Remedy Entertainment najdeme informaci, že Control 2 byl dosud označován jako projekt s krycím označením Codename Heron. To lze těžko označovat za překvapení, neboť Heron už byl v minulosti předmětem pozornosti herních novinářů i fanoušků a předtucha, že právě pod tímto názvem se skrývá pokračování opěvované akce, byla silná a podložená mnoha indiciemi.

Režisér Mikael Kasurinen, který je zodpovědný už za první díl, o chystané hře v krátké (a vlastně nicneříkající) noticce mluví jako o nejvíc vzrušujícím projektu, na němž dosud pracoval. Podrobnější informace však dosud odhaleny nebyly. Víme jen to, že počáteční rozpočet Control 2 činí 50 milionů euro (asi 1,2 miliardy korun), bude jej pohánět proprietární engine Northlight a vyjde na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Očekávané datum vydání nastíněno nebylo, nicméně vývoj je dosud spíše v ranější fázi.

Vývojáři z Remedy Entertainment v současné době nasazují pracovní režim, který minulé generace nazývaly údernickým. Kromě přímého pokračování Controlu připravují také jeho blíže nespecifikovaný multiplayerový spin-off. V přípravě jsou též remaky prvních dvou dílů slavné série Max Payne a další dosud neoznámený multiplayerový titul.

Miroslav Libicher

S videohrami má zkušenosti už více než čtvrt století. Začínal u klasik pro DOS a arkádových automatů na poutích. Ačkoli se dlouho vyhýbal konzolím, preferuje spíše akčnější druhy her a příliš si nerozumí s multiplayerovými a kompetitivními tituly. Zajímá ho herní historie v různých světových regionech. Na hry přitom nahlíží především jako na kulturní artefakty, jejichž hlavním cílem je poskytovat hráčům nové zkušenosti a vyvolávat emoce.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.