Dead by Daylight - náhled

Připravuje se film Dead by Daylight

10. 3. 2023
Zdroj náhledu: igdb.com

Nemůžu říct, že mě jako fanouška hry Dead by Daylight tato zpráva nepotěšila. Vždyť kouknout na celovečerák své oblíbené hry je přece sen téměř každého hráče. Na druhou stranu se jemně obávám výsledného produktu a doufám v nasměrování kvality směrem k hodně vydařenému seriálu Arcane: League of Legends, a ne směrem k šedé barvě hodnocení na portálu ČSFD. Na novém filmu bude spolupracovat Behaviour Interactive spolu se společnostmi Atomic Monster a Blumhouse. Radost z nové spolupráce nemám jenom já jako pouhý fanoušek, ale i vrchní členové společnosti Behaviour Interactive. Její viceprezident Stephen Mulrooney se k dané situaci vyjádřil následovně:

„Nemohli bychom být více nadšeni ze spolupráce s Jasonem Blumem a Jamesem Wanem, dvěma velikány hororového průmyslu, na dalším rozšíření univerza Dead by Daylight.“ Pozitivně se vyjadřuje i zmíněný generální ředitel společnosti Atomic Monster, James Wan: „V Dead by Daylight vytvořil tým Behaviour milostný dopis světu hororu a vybudoval neuvěřitelné prostředí oplývající atmosférou a děsivými padouchy – ideální pro děsivou filmovou adaptaci. V Atomic Monster jsme velkými fanoušky hry a jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat s Blumhouse a přenést tento děsivě viscerální svět na velké plátno.“

Jelikož je projekt ještě jenom v počáteční fázi tvorby, neznáme jméno režiséra ani scenáristy, kteří této velké myšlence vdechnou (audiovizuální) obraz. Jejich hledání ale momentálně probíhá. Abych dokončil citační okénko úplně, doplním volně přeložená slova generálního ředitele společnosti Blumhouse Jasona Bluma o jeho pohled: „Existuje tolik fanoušků hry Dead by Daylight a myslíme si, že je nutné najít někoho, kdo ocení a miluje tento svět stejně jako my, aby nám pomohl přenést hru na velké plátno. Víme, že naši partneři ze společností Behaviour a Atomic Monster nám pomohou přivést k životu tu nejlepší verzi této hry.“

Další produkční základ už je znám a mezi producenty budoucího filmu budou patřit James Wan, Jason Blum a Stephen Mulrooney. Výkonnými producenty budou Michael Clear a Judson Scott ze společnosti Atomic Monster, Rémi Racine ze společnosti Behaviour Interactive, Ryan Turek ze společnosti Blumhouse a Russell Binder ze společnosti Striker Entertainment. O dalších novinkách vás budeme informovat a já za sebe můžu říct už to, co v úvodu: těším se a doufám, že to bude pecka. Hodně štěstí v tvorbě, a ať se to tvůrcům podaří co nejlíp. Zatím hážu aspoň lowcost fanouškovský projekt obdobního rázu:

Zdroj: deadbydaylight.com

Pavol Kunca

Pavol je typický vášnivý hráč, ktorý na hry nemá čas. K hernej stoličke ho posadila stará dobra 1.6, ktorej sa drží do dnešných dní. Akčné strieľačky sú jeho „domovské vody“ a preto nedá dopustiť na herné série ako Far Cry alebo Mafia. Nevyhýba sa ani stratégiám, športovým, či rôznym puzzle logickým hrám. Ako perfekcionista rád dohráva hry na 110%, kedy loví každý jeden možný achievement. Okrem hrania sa rád vzdeláva, veľa cestuje a ani šport či kniha mu nie sú cudzie pojmy. Rozhodne nejakým tým pivečkom s priateľmi nepohrdne.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.