Tell Me Why – úvodka 2

První epizodu Tell Me Why si můžete zahrát zadarmo

11. 3. 2021
Zdroj náhledu: tellmewhygame.com

Všichni milovníci silně emočních adventur od studia DONTNOD Entertainment jistě rádi přivítají první epizodu jejich nejnovějšího počinu Tell Me Why zcela zdarma – tu si můžete bezplatně zahrát jak na PC, tak na Xboxu. Zdá se, že se studio drží jednotného postupu, jako tomu bylo u některých předešlých titulů – například nějakou dobu po vydání úspěšného Life Is Strange jsme se taktéž dočkali první epizody zadarmo. Dalším bonusem navíc je i to, že celá hra je momentálně až do pátku 12. 3. 2021 dostupná za polovinu původní ceny. Pokud vás tak titul zaujme, můžete si celý příběh zahrát pouze za poloviční výdaje.

Tell Me Why je stejně jako další tituly DONTNOD Entertain založena na silném příběhu a emocích. V malém městečku na Aljašce se budete snažit pomoci dvojčatům jménem Tyler a Alyson znovu objevit jejich potlačené schopnosti a vzpomínky na láskyplné, i když relativně problémové dětství.  Ponoříte se tak do jejich minulosti a svými rozhodnutími ovlivníte budoucnost každého z nich. Jak se jejich vztah bude dále formovat, už je jen ve vašich rukou. Budování vztahu mezi Tylerem a Alyson není to jediné, co vás bude na této mysteriózní cestě čekat. Mimoto hra slibuje zajímavé hádanky, jedinečné postavy, odkrývání tajemství a záhad a také příjemné maloměstské prostředí Aljašky. Tvůrci spolupracovali s obyvateli oblasti, do které je příběh zasazen, aby tak hráči zprostředkovali co nejrealističtější zážitek z hraní. 

Zdroj: igdb.com

Jak si Tell Me Why vede z pohledu hráčů

Tell Me Why se zatím drží zlatého středu, co se uživatelských recenzí týče. Velkým plusem je určitě to, co DONTNOD Entertainment umí dělat vážně skvěle, a to silně emotivní příběh, který vás zkrátka chytne za srdíčko. Dále se můžete těšit třeba na zajímavé postavy, ovlivňování příběhu vašimi volbami a také na příjemnou tematickou hudbu. Bohužel tu největší záhadu vyřešíte ještě před úplným koncem, který se dá dopředu předvídat. Titul dohrajete za cca deset hodin, což ne pro každého fanouška bude dostatečná herní doba. I tak se jedná o povedený kousek, který by neměl ve vaší knihovně chybět, obzvláště jestli jste fanoušek série Life Is Strange nebo podobných her.

Nikola Erlebachová

Indie a RPG hry jsou její slabostí a rozhodně se tím netají. Jako prcek nakoukla do pootevřených dveří herního světa díky Mariovi na starých žlutých kazetách. Dovnitř ji úplně vtáhla až její druhá polovička a od té doby si svět bez her neumí představit. Umělecká duše, která nevyhledává jen nejnovější kousky, ale občas sáhne také pro starší tituly, nejlépe s pořádným metalovým soundtrackem.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.