Raději bych – desková hra

Raději bych bude lechtivou karetní zábavou pro páry

31. 1. 2024
Zdroj náhledu: Rastislav Gablovič

Pokud je nějaký žánr deskovek, kterých na trhu rozhodně nenajdete mnoho, jde o hry erotické. Hrdým producentem těchto her je na našem trhu vlastně jen vydavatelství Albi, které v minulosti přišlo s hrami Nevinné hrátky a Nevinné hrátky deluxe. V současnosti pak můžete na české crowdfundingové platformě Donio.cz podpořit projekt Raději bych. 

Původní česká desková hra Raději bych je určena pro páry, přičemž díky 25 kartám s otázkami a 45 kartám s úkoly slibuje stovky lechtivých kombinací a výzev, které by měly trochu okořenit dlouhodobý vztah. Tedy pokud je oběma zúčastněným více než 18 let. Jejím autorem je Rastislav Gablovič, přičemž jde o jeho první deskoherní počin. Není známo, zda stojí i za výraznou vizuální stránkou. 

V lechtivé poznávací hře Raději bych si hráč na tahu vždy zvolí, zda bude plnit kartu s otázkou, nebo kartu s úkolem. Na kartách s otázkou hráči naleznou dvě možnosti, mezi nimiž si během patnácti sekund musí vybrat. Pokud to nestihnou nebo nechtějí zvolit ani jednu z možností, musí přijmout trest. Pakliže chce hráč plnit úkol, musí si dotáhnout dvě karty úkolu a zvolit jednu z nich. Ne všechny úkoly však jdou splnit ihned, na některé mají hráči i týden. Také na kartách úkolu se nacházejí tresty, kterými může být cokoliv od dopití svého drinku až po ukončení hry. 

Podporovatelé by se za příplatek měli hry dočkat již do Valentýna a v případě úspěchu autor plánuje během léta vydat i pokračování pro větší skupiny hráčů, Raději bych Párty. V rámci platformy Donio můžete obě verze podpořit již nyní.  

Zdroj: Rastislav Gablovič

Simona Rex

Mládí propařila ve společnosti her Diablo, Fallout a MMORPG Ragnarok Online. Na vysoké se prohloubila její láska k deskovkám. Přes fázi hraní pouze párty her a fillerů se dostala k hrám atmosférickým a odmítání čehokoliv, co jen vzdáleně připomínalo euro hru. Nakonec vzala na milost i ty a dnes je deskoherní „omnigamer“. Mezi její největší lásky patří Glorantha: The Gods War, Mars: Teraformace, série Evolution, 51st State, Studená válka a Milostný dopis.

Sledujte nás:

© 2024 Gaming Professors, Všechna práva vyhrazena.